«УРА-Информ.Донбасс» припинив роботу
«Українських журналістів у «ДНР» сприймають як сторону конфлікту»Відоме донецьке інтернет-видання «УРА-Информ.Донбасс», яке нещодавно відзначило дев’яту річницю свого існування, цього тижня припинило роботу. Інформаційна мапа сходу збідніла ще на одне оперативне та об’єктивне видання, журналісти якого, попри погрози і навіть викрадення терористами, до останнього часу продовжували перебувати й працювати на території АТО — у Донецьку та інших містах.
«Наші журналісти пережили і тиск, і арешти, і допити. Із вересня «УРА-Информ.Донбасс» поряд з іншими місцевими виданнями було занесено в чорний список «ДНР», після чого доступ до ресурсу був заблокований багатьма провайдерами Донецька, Макіївки, Харцизька та інших міст, — зазначено на сайті. — Ми все це витримали. Проте доводиться констатувати — в нинішніх умовах подальша діяльність «УРА-Информ.Донбасс» на території «ДНР» неможлива. Сподіваємося, що вимушене розставання з вами, дорогі читачі, буде недовгим, і своє десятиліття ми обов’язково зустрінемо в строю!»
Редакція інтернет-видання попередила читачів про те, що призупинила роботу до стабілізації ситуації та повернення до Донецька і в регіон принципів істинної журналістики, стандартів вільної діяльності преси. А поки сайт «УРА-Информ.Донбасс» буде доступний у форматі архіву.
День зв’язався із співробітником сайта, який продовжує перебувати в зоні АТО, тому в цілях безпеки попросив не вказувати його імені.
«Ми завжди орієнтувалися саме на аудиторію жителів регіону і писали для цих людей. Але через блокування сайта провайдерами у кількох містах області пропала можливість нас читати. Відвідуваність знизилася, фактично нас штучно позбавили аудиторії, — говорить журналіст видання. — Обговорювали варіант наповнювати сайт контентом поза регіоном. Але деякі журналісти не могли виїхати з особистих причин, а у тих, що виїхали, тут, у Донецьку, залишилися родичі. Все це могло стати причиною подальшого тиску на редакцію. А щодо перспектив відновлення роботи — це буде можливо за умов безпеки праці для українських журналістів на території так званої ДНР. Коли до українських журналістів тут перестануть ставитися як до сторони конфлікту».