Перейти до основного вмісту

Медики-добровольці вирушили на схід

Вчора Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. М.Пирогова виїхав на бойові позиції в зону АТО
16 грудня, 12:13
НАВЧАННЯ ПЕРШОГО ДОБРОВОЛЬЧОГО МОБІЛЬНОГО ШПИТАЛЮ ІМ. М. ПИРОГОВА У ЖОВТНІ ЦЬОГО РОКУ. «МИ ВИШКОЛИЛИ ПЕРСОНАЛ. УСІ, ВКЛЮЧНО З ВОДІЯМИ, ЗНАЮТЬ ОСНОВИ ТАКТИЧНОЇ МЕДИЦИНИ», — АКЦЕНТУЄ ПРЕДСТАВНИК ПРОЕКТУ ОЛЕКСАНДР ЛІНЧЕВСЬКИЙ / ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА

Лікарня укомплектована на пожертви громадян. У підрозділі — 26 людей особового складу і п’ять одиниць техніки. Ядро шпиталю — вантажівка «Урал», на якій розміщена мобільна операційна. У цій операційній можна врятувати до 30 пацієнтів на добу. Також шпиталю належать реанімобіль, вантажівки з устаткуванням, ліками і харчами, автомобілі для медиків, електростанція й цистерна з пальним.

У проекті задіяні хірурги, ортопеди, травматологи, анестезіологи, рентгенологи, терапевти. Першу допомогу зможе надати кожен член підрозділу. «Два місяці, поки збиралася матеріальна база госпіталю, ми вишколювали персонал. Усі, включно з водіями, пройшли курси парамедиків, знають основи тактичної медицини, — каже заступник начальника штабу шпиталю з медичної частини Олександр Лінчевський. — Наше формування демонструє зменшену модель медичної реформи. Ключовий момент у порятунку поранених і хворих — навчання персоналу. В нас чудові хірурги, але багато пацієнтів гинуть до зустрічі з ними. Нам потрібно багато парамедиків — людей без медичної освіти, які зможуть надати першу допомогу».

Добровольчий госпіталь є автономним формуванням, яке координує діяльність із Міністерством оборони і різними силовими структурами. Військові визначатимуть місце базування підрозділу відповідно до ситуації на сході. Добровольці будуть перебувати на відстані 20 — 30 км від зони бойових дій. Усі члени Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. М.Пирогова матимуть права учасників АТО.

Проект підтримує Міністерство охорони здоров’я. «Штатний склад добровольчого шпиталю включили до зведеного загону служби медицини катастроф МОЗ України, — розповів начальник відділу екстреної медичної допомоги МОЗ Михайло Стрельников. — У кожній області є резерв медиків, які забезпечать ротацію складу госпіталю. Робота формування продовжиться і після закінчення конфлікту. Мобільний шпиталь — потенціал для розвитку нашої служби медицини катастроф».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати