Перейти до основного вмісту

Каракулі … проти стресу

Киян вчили долати стрес за допомогою кольорових ниток – на фестивалі психологічних технологій «ERAFEST»
23 березня, 11:01

Техніка витинанки «Дерево: відчуй силу роду», методика «Збалансування», методика роботи з іграшками «Я і моя Тінь», техніка «контракт з собою», трансформаційна психологічна гра «колесо Життя», а також такі напрями в реабілітаційній психології, як робота із сновидіннями та залежностями, робота з сім’єю, яка переживає втрату, робота з бійцями, в яких ампутовані кінцівки, техніки саморегуляції організму «Чому це зі мною…» і багато інших були представлені на Фестивалі здоров’язберігаючих психологічних технологій «ERAFEST».

Подібних напрямів роботи, методик і технік, спрямованих на збалансування людини, на пошук її внутрішнього ресурсу – дуже багато. Практично будь-який матеріал в творчих та вмілих руках психолога чи психотерапевта може стати матеріалом для зцілення чиєїсь душі. На фестивалі «ERAFEST» працювали 32 майстри зі своїми методиками: шкільні психологи, арт-терапевти, консультанти, психотерапевти, викладачі та інші. Учасники фестивалю (в основному, студенти), мали змогу попрацювати зі своїми емоціями, тілом, проаналізувати сценарій свого життя, спробувати попрацювати з мотивацією тощо.

– Сьогодні далеко не всі студенти можуть заплатити кошти за додаткове навчання, тож ми вирішили створити такий простір для безкоштовного отримання освіти. В той же час люди-тренери мають можливість представити свій майстер-клас, свої авторські методики і отримати зворотний зв’язок, –  розповідає організатор фестивалю, консультант психолого-медико-педагогічної служби Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Г.Сковороди Тетяна КУЗЬМЕНКО. – Разом із столичним медичним університетом ми вирішили організувати такий захід: в медуніверситеті немає психологічного факультету, тож ми вирішили поєднати медиків і наших психологів. Основні напрямки фестивалю: консультування та психотерапія в медицині, освіті, соціальній сфері та бізнесі. Проект на перспективу буде розширюватися – з міркування отримання студентами безкоштовних навичок. Метою нашої роботи є впровадження інноваційних технік психологічного консультування та психотерапії у практику супроводу особистості, обмін досвідом, спілкування у професійному колі, навчання методикам. Також ми хочемо зробити свій внесок у створення системи кваліфікованої психологічної допомоги, розвиток професійних традицій, формування та поглиблення професійної ідентичності спеціалістів.

Нині в Україні відбувається багато арт-терапевтичних, психологічних  фестивалів, які дають його учасникам ресурс для роботи, обмін досвідом і можливість рухатися вперед. Це дуже актуально не тільки для професіонала, а й для будь-якої людини: кожен, освоївши методику, яка сподобалася, може  практикувати її вдома, поділитися навичками з іншими.

Наприклад таку техніку, як «Старі - нові каракулі». В ній працюють з нитками різного кольору і фактури, ґудзиками, блискітками,  намистинками тощо. Ще потрібен аркуш паперу А-4, клей, ножиці. Вам потрібно обрати нитки й інший матеріал, який сподобався, і викласти на папері так, як душа забажає.

– Нитки – дуже безпечні та екологічні, це м’який матеріал. Він дозволяє позбутися травматизації: в роботі, яку виконує людина, завжди можна щось змінити, переробити, доробити… Ця методика повертає нас в дитинство. Нитки – матеріал материнський. Взагалі, робота з нитками – це робота з  відносинам з матір’ю. Люди, в яких є певні проблеми з матір’ю, часто відмовляються працювати  з нитками. Відчувають роздратування. Також не кожна людина відчуває себе здатною саме зараз повернутися в стан дитинства, тому що для деяких дуже важливо контролювати все, що відбувається, – розповідає психолог, ізо-терапевт Ольга ЛУКАШУК. –  Головне призначення техніки «Каракулі» – зняття психоемоційного напруження. Таким чином можна пропрацьовувати страхи людини, тривожність, якусь проблему. Ця методика найбільше підходить для роботи в конфліктних ситуаціях. Вона працює для усіх – чудово підходить для людей різного віку, в різних станах.  Навіть людям після інсультів її прописують для відновлення. Трансформації виходять легкі, без «ламання» чогось у собі. Те, що ви робите, має приносити вам насолоду.

Продовження фестивалю «ERAFEST» відбудеться 16 травня цього року. Захід, за організації Переяслав-Хмельницького педагогічного університету, пройде на території Музею архітектури і побуту середньої Наддніпрянщини як Міжнародний етнопсихологічний фестиваль «Молоко». Фестиваль обіцяє бути набагато масштабнішим – до тисячі учасників. Увага там приділятиметься саме національним здоров’язберігаючим технологіям, а партнером виступить Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати