А ви вже подарували Бібліотеку «Дня» рідній школі?
Десятикласники полтавської ЗОШ № 7: «Ці книжки змінюють наш світогляд»Доброю традицією та вже обов’язковим елементом Днів «Дня» в містах України є акція — «Подаруй Бібліотеку «Дня» рідній школі», яку започаткував ще 2009 року шанувальник наших проектів із Чернігова — Валерій Коваль та яка існує завдяки громадянам, готовим пропагувати інтелектуальний розвиток не лише на словах. Редакція уже не раз переконувалася: ця акція — вкрай потрібна, адже зараз і шкільні, і районні бібліотеки не можуть похвалитися постійним надходженнями якісної літератури. Нещодавно ми писали про лист від Світлани Лис, заступника директора з навчально-виховної роботи Черкаської спеціалізованої школи І — ІІІ ступенів № 20, яка дякувала редакції за нашу Бібліотеку і скаржилася на вкрай нечасте надходження літератури такого рівня до шкільної бібліотеки («День» № 23 від 12 лютого 2015 року). А днями на адресу редакції надійшов ще один лист — від Світлани Логвиновської, учительки історії та правознавства Полтавської ЗОШ I — III ступенів № 7 ім. Т. Шевченка, та учнів 10 класу, де вона є класним керівником.
Пані Світлана отримала книжки з Бібліотеки «Дня» для своєї школи під час завершального акорду Днів «Дня» в Полтаві. 4 березня у Полтавському національному педагогічному університеті ім. В. Короленка редактор історичних сторінок нашої газети Ігор Сюндюков представив Бібліотеку газети «День» та свіжий номер глянцевого журналу «Маршрут №1. Полтава», а представники 44 шкіл та ліцеїв Полтави і району отримали наші видання, які придбала для них компанія «Полтава — Сад».
Світлана Логвиновська надіслала редакції відгуки своїх учнів, для яких Бібліотека «Дня» стала відкриттям, а в розмові з нами поділилася: «У нас маленька школа, і бібліотека в нас теж невеличка, і нових надходжень, таких, які були подаровані нам, майже немає. Довідники, отримані ще років десять тому — це найновіше, що є з моїх предметів. Чогось нового, такого, що можна було б використовувати у навчальному та виховному процесі з історії та правознавства — майже немає. Тому коли ми з дітьми опрацьовували подаровану літературу, вони казали: «А ми цього й не знали». А я їм відповідала: «Я сама як історик дуже багато цікавого дізнаюся з цих книжок».
Педагог переконана: Бібліотека «Дня» — цілком підходить для використання у навчальному процесі. Вона розповідає: «Я розбила учнів на групки, і кожна група працювала над певною книжкою. «Сила м’якого знака» ще важкувата для розуміння 10 класу, мабуть, вона більше підходить для студентів, і для себе я багато чого взяла. Але все одно — там висвітлено і хрещення Русі, і діяльність князів, важливі та цікаві питання. І дуже сподобалось і дітям, і мені, що це саме збірочка статей. Ми на уроках історії брали одну статтю звідти, читали 10 — 15 хвилин, а тоді обговорювали. Це великий плюс, бо якщо дітям даєш просту монографію обсягом 100 — 200 сторінок, то зазвичай на 20 — 30-й сторінці уже ніхто нічого й не читає, тим паче, що зараз ситуація з читанням серед сучасної молоді невтішна». Також дітям дуже сподобався фотоальманах «Жива історія», каже Світлана Валеріївна: «Там різні погляди, різні автори й відповідно — різні бачення. Ми дивилися кожну фотографію, я запитувала: у кого які асоціації? І кожна дитина бачить щось своє».
«Апокрифи Клари Гудзик» стали в пригоді учням у роботі з благодійним проектом, який був пов’язаний з духовними джерелами добра. Нам ця книжка також дуже сподобалась, автор порушує більш особисті сторони життя», — каже про ще одну з подарованих книжок Світлана Логвиновська. І підсумовує: «Побільше б таких книжок. Ми написали листи деяким спонсорам — хочемо попросити їх передплатити «День» і придбати для нас ваші наступні книжки».
Нагадуємо: щоб інтелектуально збагатити не лише рідний навчальний заклад, а й себе, видання «Дня» можна замовити за телефоном: (044) 303-96-23, написавши на e-mail: amir@day.kiev.ua або ж он-лайн.
Далі — лист від полтавців:
«Доброго дня, редакціє газети «День»!
З найкращими побажаннями до вас звертаються класний керівник та учні 10 класу Полтавської ЗОШ І — ІІІ ступенів № 7 ім. Т. Шевченка. Хочемо подякувати вам за ті книжки, що були подаровані вами нашій школі в межах просвітницької акції «Подарунок рідній школі». Можна сказати, що ці книжки змінюють наш світогляд. Вони для нас необхідні, оскільки ми започаткували в нашій школі проект «Врятувати книжку від забуття», мета якого полягає в тому, щоб відродити в сучасної молоді інтерес до читання. Ми проводимо різноманітні заходи, щоб зацікавити учнів школи до того, щоб вони читали. Саме ваші книжки стали нам у пригоді. У вільні хвилини ми їх читаємо, ділимося враженнями, осмислюємо нашу історію. Ми дуже вам вдячні за можливість доторкнутися до сторінок цих книжок.
Ось деякі наші відгуки:
Шановна редакціє газети «День»!
Ми, учні 10 класу, хочемо подякувати вам за подаровані вами книжки нашій школі: «Україна Incognita», фотоальманах «Жива історія», «Апокрифи Клари Гудзик», «Ваші мертві вибрали мене...», «Сила м’якого знака, або Повернення Руської правди». Вони нас дуже вразили. Завдяки їм ми дізналися про цікаві факти з історичного минулого України і стали по-іншому дивитися на світ.
На жаль, у нашій шкільній бібліотеці майже немає книжок на історичну та сучасну тематику. Адже вони потрібні підростаючому поколінню і сучасній молоді. Всі ми хочемо знати історію своєї країни і свого народу.
Дмитро МАЛЯР, Валерія КУРОЧКА
***
Я прочитала статтю із книжки «Ваші мертві вибрали мене...», яка має назву «Культ мовчання». Я згодна з тим, що в боротьбі з корупцією потрібно починати з себе. Якщо у людини є совість, чесність та порядність, то вона ніколи не піде шляхом корупції. Адже тим самим людина принижує свою гідність і честь, показує свою моральну слабкість.
Ангеліна ЗАГРИВА
***
Прочитавши багато статей із книжки «Сила м’якого знака», я ще раз переконався в тому, що сьогодні наш народ переживає скрутні часи. Суспільство забуває про моральні норми, духовність та віковічні закони історії і в цілому виглядає тяжко хворим.
Та віра в майбутнє допомагає нам іти вперед. Саме читання таких книжок розповідає сучасному читачеві, як подолати всі труднощі сьогодення й переосмислити історію нашого народу, не повторюючи помилок наших предків.
Артем ПОПОВ
***
Я прочитав статтю «Миттєвість життя генія» у книзі «Апокрифи Клари Гудзик». Мені ця стаття дуже сподобалася, адже я дізнався багато нового про видатного письменника, а також нашого земляка - М. Гоголя, про його перебування у Парижі і знайомство з Адамом Міцкевичем.
Дмитро МАЛЯР
***
Ми прочитали статтю у книжці "Фотоальманах. Жива історія" про фотошколу "Дня" і дізналися, як почалася її історія та що втілюють у своїх роботах майстри фотографії "Дня".
Дивлячись найкращі роботи у книжці, можна побачити історію українського суспільства і нашої країни. Фото дійсно цікаві. У кожного своя історія, свій настрій. Можна не сумніватися і в тому, що фотошкола "Дня" відображає всі барви українського життя.
Анастасія ПАРІЧЕНКО, Оля СКІРЧЕНКО
***
«… Я сьогодні побувала на презентації книг, яку влаштували учні 10 класу. Вона мені дуже сподобалася, бо я дізналася безліч цікавої інформації. Наприклад, я не знала про щоденну газету «День», а також про її просвітницькі акції. Учні та їх класний керівник Логвиновська Світлана Валеріївна зацікавили мене і спонукали прочитати ці книги. Я їм вдячна за таку можливість.»
Юлія ПРИХОДЬКО, лідер козацької республіки школи
***
Хочеться побажати газеті «День» на майбутнє побільше хороших змістовних книжок, доступних широкому колу читачів.
Сподіваємося на подальшу нашу співпрацю!
З повагою учні та класний керівник 10 класу Логвиновська С. В.»
Випуск газети №:
№75, (2015)Рубрика
Пошта «Дня»