Перейти до основного вмісту

У Дніпропетровську закликали МОЗ та Міноборони компенсувати витрати на лікування бійців

21 липня, 17:29

За час проведення АТО медичні заклади області взяли найбільшу в Україні кількість поранених - 5500 чоловік. Лікування та харчування військовослужбовців у цивільних медустановах обійшлося обласному бюджету майже в 22 млн грн, повідомляє прес-служба облдержадміністрації. Це непередбачені витрати, які продовжують зростати, оскільки поранені в цивільні лікарні надходять практично щодня. Враховуючи гостроту питання і необхідність його вирішення на державному рівні, голова облдержадміністрації Валентин Резниченко закликав МОЗ та Міноборони України знайти спосіб вирішити цю проблему.

Справа в тому, що за законом держава виділяє кошти на лікування поранених тільки військовим госпіталям, а цивільні медустанови фінансуються з обласного бюджету. "Поранені в регіон надходять постійно. В основному це жителі інших областей. Кошти на їх лікування в цивільних медичних закладах не передбачені, тому додатково виділяються з обласного бюджету. Бюджет регіону не безмежний, нам вкрай необхідно знаходити інші фінансові ресурси для лікування бійців АТО », - пояснює заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман. "МОЗ має підрахувати обсяг необхідних Дніпропетровщині коштів, а наші громадянські медзаклади - укласти договір з Міноборони про виділення їм цих грошей. Для впровадження такої системи потрібно внести зміни до постанови Кабміну. Зараз взаєморозуміння між ОДА та Києвом є, сподіваюся, найближчим часом питання буде вирішено", - сказав Кужман.

Слід зазначити, що питання про виділення державного фінансування на харчування та лікування поранених в цивільних лікарнях Дніпропетровська першими підняли волонтери. Як розповіла волонтер Лариса Токар, зараз солдати, які знаходяться на лікуванні в міській лікарні №6, отримують триразове харчування всього на 9 гривень 56 копійок на добу. У той час як у військовому госпіталі - на 60-65 гривень. "Можу сказати, що за такі гроші чай з цукром покладено хворим тільки вранці, в обід - чай ​​без цукру, а на вечерю чаю взагалі немає. Порції борщу або каші не перевищують 300 грам, а м'яса покладено всього 7 грам. Зрозуміло, волонтери та лікарі роблять все для того, щоб солдати не залишалися голодними. Але така ситуація не може тривати нескінченно".

Лариса Токар каже, що проблему солдатського харчування в цивільних лікарнях Дніпропетровщини вона за минулий рік піднімала перед міністром охорони здоров'я Олександром Квіташвілі і главою профільного парламентського комітету Ольгою Богомолець, але нічого не змінилося. Нарешті недавно волонтери пробилися на сесію Дніпропетровської облради і з трибуни поставили питання перед керівництвом області. З волонтерами погодився губернатор Валентин Резниченко і звернувся в Кабмін. Зупинятися на цьому волонтери не збираються і хочуть домогтися відповіді від прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати