Перейти до основного вмісту

США поверне Німеччині картину епохи бароко з колекції короля Фрідріха Великого

09 липня, 16:11

У середу, 11 липня, США поверне картину епохи бароко з колекції короля Фрідріха Великого, яка близько 70 років тому була вкрадена недалеко від Берліна службовцями Червоної армії. Як повідомляє Bloomberg, офіційна церемонія повернення твора мистецтва пройде за участю посла США в Німеччині Філіпа Д. Мерфі в замку Сан-Сусі в Потсдамі.

Картина є копією полотна Пітера Пауля Рубенса, написаного в 1624-1625 роках. На ній зображені голова Іоанна Хрестителя, обезголовленого на вимогу Соломії, сама царівна, а також її слуга.

Полотно перебувало в зборах короля Пруссії з 1764 року, зберігалося в його літній резиденції Сан-Сусі, проте в 1942 році було передано на зберігання в Райнсбергскій палац. Після Другої Світової війни картина зникла, її слід загубився в СРСР. Картина знову спливла на ринку тільки на початку 2011 року, коли її виставили на торги в США. Американці встановили походження роботи, оскільки інформація про неї містилася в базі даних організації Art Loss Register. Людина, що виставила картину на аукціон, погодилася повернути її Німеччини.

Знайдена картина, як зазначає агентство, є важливою знахідкою для дослідників творчості Рубенса, оскільки його полотно не збереглося, а копія була зроблена за життя художника. Існує ще кілька версій картини Рубенса, вони зберігаються у Великобританії і Дрездені. Рубенс не раз звертався до цього сюжету; найбільш відомою його картиною, присвяченій Іоанну Хрестителю і Соломії, є "Бенкет у Ірода" (1630-е).

У галереї Фрідріха Великого висіло 159 картин, про місцезнаходження 89 з них до цих пір нічого невідомо. У 2011 році в Сан-Сусі було повернуто близько десяти картин. За даними Фонду палаців і садів Пруссії, в чиє ведення якраз входить Сан-Сусі, до цих пір немає інформації про 4000 картин, зниклих під час війни.

 

Джерело: lenta.ru

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати