Магнітне поле у Юпітера виявилось у 10 разів сильнішим, ніж у Землі, - NASA

Космічне агентство NASA опублікувало перші докладні знімки полюсів Юпітера, зроблені космічним зондом “Юнона”. Знімки зробили ще минулоріч, наприкінці серпня, коли зонд наблизився на максимально близьку відстань до Юпітера. Проте фотографії вчені отримали лише нещодавно, передає Укрінформ.
Однією з головних таємниць Юпітера залишаються гігантські циклони й урагани на полюсах планети. "Уявіть безліч ураганів, кожний з яких розміром з Землю, і всі вони розташовані настільки близько, що зачіпають один одного", - запропонував представник NASA Майк Джанссен.
"Ми стурбовані тим, як вони могли сформуватися, наскільки стабільна ця конфігурація і чому північний полюс Юпітера не схожий на південний. Нас цікавить, наскільки це динамічна система, і чи спостерігаємо ми тільки якусь одну стадію, а за рік побачимо, що картина змінилася", - пояснив один з керівників місії "Юнони" Скотт Болтон з Південно-західного науково-дослідного інституту США.
Ще одним несподіваним відкриттям для Болтона і його команди стала сила магнітного поля Юпітера. Ще до польоту "Юнони" було відомо, що у Юпітера найпотужніше магнітне поле серед усіх планет Сонячної системи, а його магнітосфера - найбільша. Однак дані, передані зондом, свідчать, що магнітне поле Юпітера становить 7,766 Гаусс, що вдвічі потужніше, ніж припускали науковці, і приблизно в десять разів сильніше, ніж магнітне поле Землі. Також виявилося, що магнітне поле Юпітера ще більш нерівномірне, ніж припускали напередодні: в деяких місцях воно сильніше, в деяких - значно слабше.
На сайті NASA зазначають, що під час кожної експедиції вчені роблять якусь нову знахідку. “Під час нашого наступного польоту , що відбудеться 11 липня, ми плануємо здійснити політ над Великою Червоною Плямою, що є найбільш незвичним явищем у всій Сонячній системі, про яке знає чи не кожен школяр. Якщо хтось і здатен добратися у саму глибину цих червоних вируючих хмар, то це космічний зонд “Юнона”.