Коротко / Культура
Приз — iPod від «ВВ»
У Києві, в рамках концерту гурту «Воплі Відоплясова» під назвою «Ця зустріч нам хвилює кров, співаймо пісні про любов!» підбили підсумки конкурсу «Народний триб’ют». Цю акцію оголосили восени минулого року — напередодні ювілейного туру «ВВ», і змагалися сто робіт, надісланих із різних куточків світу. Перемогу здобули музиканти київського гурту «Лорелея» — їхні версії пісень «Танці» та «Гармонія» одностайно визнали найкращими. Головний приз — iPod найновішої моделі — та щирі привітання від Олега Скрипки отримала барабанщиця колективу Даша Пугачова. Ще вісім номінантів матимуть повне зібрання альбомів гурту «ВВ» з автографами музикантів, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
«26 кімнат» лівобережців побачать у Саранську
З 15 до 22 березня в столиці Республіки Мордовія проходить VII Міжнародний фестиваль драматичних театрів, у якому свої роботи презентують колективи з шести країн. На цьому форумі Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра покаже свою резонансну виставу «26 кімнат». Її поставив Едуард Митницький за п’єсою «Лісовик» та оповіданнями А.Чехова 2006 року. Творчий почерк режисера вирізняє глибокий психологізм, знання людських пристрастей, і тому кожна сценічна робота майстра не залишає байдужими глядачів. «26 кімнат» закликає публіку пам’ятати про мудре, добре й вічне, а також замислитися, чи зберегли ми вміння співчувати та співпереживати? Чи знайдемо коли-небудь відповіді на вічне запитання: «Що таке добре й що таке погано?»? До речі, нагадаємо, що маловідома сторінка творчості Антона Павловича Чехова — п’єса «Лісовик» лягла в основу безсмертної п’єси «Дядя Ваня». У фестивалі в Саранську також візьмуть участь: Національний академічний драматичний театр ім. М.Горького (Білорусь, Мінськ), театр «Ібрус» (Азербайджан, Баку),Театр «ZERO» (Ізраїль), Московський драматичний театр ім. Станіславського (Росія) та Російський драматичний театр імені В.Маяковського (Таджикистан, Душанбе), повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Делікатний джаз
30 березня у Великому залі Національної музичної академії України (у рамках серії концертів «Музика справжнього смаку») виступлять всесвітньо відомий імпровізатор-валторніст і виконавець на альпійському розі Аркадій Шилклопер і піаніст Вадим Неселовський. Ці гастролі організовує Олексій Коган і продюсерський центр Jazz in Kiev. Дует представить програму «Нове дихання традицій», яку самі музиканти описують як «делікатний синтез класичної, джазової, етнічної й імпровізаційної музики». Рецензент німецької газети Rheinische Post написав: «Валторніст Аркадій Шилклопер і піаніст Вадим Неселовський презентували одну з найчудовіших дуетних програм, які можна почути в джазі в наші дні». Аркадій Шилклопер наразі живе в Німеччині. Він народився в Москві, де й здобув музичну освіту. Шанувальникам джазової музики його ім’я знайоме ще з кінця 1980-х, коли він був учасником ансамблю «Три О» і співпрацював із піаністом Михайлом Альперіним. Пізніше до Шилклопера й Альперіна долунався Сергій Старостін, цей етно-джазовий ансамбль дістав назву Moscow Art Trio. Аркадій Шилклопер брав участь у таких міжнародних проектах, як Pago Libre, Vienna Art Orchestra, Mauve. Піаніст Вадим Неселовський виріс в Одесі (він був наймолодшим абітурієнтом, а потім — студентом Одеської консерваторії). У 17-річному віці музикант виїхав до Німеччини й досить швидко закріпився на європейській джазовій сцені. Декілька років по тому Неселовський перебрався до США й продовжив музичну освіту в Berklee College of Music. Тут він настільки вразив віце-президента коледжу Гері Бертона, що той запросив Вадима до свого ансамблю Generations. З того часу Вадим — постійний учасник цього колективу й аранжувальник багатьох творів, які виконує Бертон. До речі, Неселовський успішно закінчив Thelonious Monk Institute, переміг у міжнародному конкурсі джазових композиторів ім. Телоніуса Монка, а також став першим в історії вихідцем з України, що дістав право викладати в коледжі Berklee, повідомляє Юрій РУДНЄВ.
Речі легендарного Лифаря продано на аукціоні
За 7,25 млн франків (7,8 млн доларів) продано на аукціоні в Женеві колекцію речей, яка належали одному з найвидатніших танцівників ХХ століття Сержу Лифареві (1905—1986 рр.), передає ІТАР-ТАКС. На торги, які провів Аукціонний дім Женеви, було виставлено майже 640 лотів, які включали світлини, малюнки відомих митців, декорації та балетний реквізит. Спочатку колекція графині Ліліан Алефельд-Лорвіг, спадкоємиці та близької подруги Лифаря, оцінювалася в суму, яка трохи перевищує 1 млн франків (1,5 млн доларів). Найдорожчим лотом стали 40 малюнків французького письменника Жана Кокто. Виконані чорнилом на папері ілюстрації Кокто до свого поетичного щоденника «Опіум» було продано за 900 тис. франків (972 тис. доларів). Лотом, який встановив рекорд у різниці початкової й остаточної ціни, став лист Коко Шанель. Написаний олівцем тристорінковий лист і додані до послання дві чорно-білі світлини з підписом «моєму братові Сержу» спочатку оцінювалися в 300—500 франків, а були реалізовані за 420 тис. франків, тобто в 1,4 тис. разів дорожче за спочатку заявлену мінімальну ціну. Серед реалізованих лотів — понад 300 малюнків, гравюр відомих художників, у тому числі — Марка Шагала, Пабло Пікассо, Хуана Гріса, а також 3 тис. світлин, роботи з колекції Лифаря, пов’язані з його балетами: декорації та реквізит, костюми й музичне оформлення.
Випуск газети №:
№46, (2012)Рубрика
Культура