«Міф роду»
У Львові обіцяють створити сучасну оперу з присвятою Герою України Василеві Сліпаку
Представлення першої частини проєкту — музично-театрального дійства «Міф роду», в якому поєднані традиційний український спів, імпровізаційна музика, театральні костюми та відеоарт, має відбутися 29 червня: саме цього дня 2016-го біля смт Луганське, що в Бахмутському районі Донецької області, від кулі снайпера загинув Василь Сліпак, соліст Паризької опери, волонтер, учасник бойових дій на сході України (позивний «Міф»).
Опісля продовжиться робота над іншими частинами опери Ukraine Terra Incognita («Українська незвідана земля»): «Міф дому», «Міф любові», «Міф степу» та «Міф залізного серця».
Задум створення опери про Василя Сліпака належить співачці, акторці, режисерці й дослідниці автентичних українських пісень і старовинних духовних наспівів Уляні Горбачевській. Задум з’явився ще за життя Василя. Про це «Дню» розповів брат В. Сліпака — Орест.
Композиторка Ukraine Terra Incognita — випускниця Львівської консерваторії (клас Юрія Ланюка) і Гаазької королівської консерваторії (клас професорів Дідеріка Вагенаара та Янніса Киріакідеса) Марія Олійник. Серед учасників команди також мистецтвознавиця Леся Олійник, менеджери Юрко Вовкогон та Алім Алієв, актор Театру Курбаса Микола Береза, голова «Фундації Василя Сліпака» Орест Сліпак та ін.
Керує проєктом Олександра Сорокопуд, виконавча директорка YMCA Lviv, а на сайті цієї організації в меморандумі проєкту «Міф роду» зазначено, що він твориться заради вшанування пам’яті Василя Сліпака та всіх воїнів, котрі полягли за Україну, — тепер і в попередніх поколіннях, і є поза політикою, точніше — над політикою.
Ідею реалізують в Україні, а потім масштабують за кордоном. Орест Сліпак розповідає, що вже записані перші треки до проєкту. Також наголошує на тому, що до ініціативи долучаються відомі музиканти з-поза меж України, і це є гарантією того, що Ukraine Terra Incognita буде якісним, професійним, мистецьким проєктом. «У нас дуже сильна команда, яка зробить все дуже якісно», — говорить Орест Сліпак. І додає, що мета проєкту — представити для світу сучасне музичне та візуальне мистецтво України, тому що про Василя у світі багато говорять, але дуже хочеться, щоб разом з Василем у світ прийшла сучасна, модерна українська нація, яка є повноправним формулювачем у світі сучасного контенту і новітніх трендів багатьох галузей. «Дуже сподіваємося, що проєкт Ukraine Terra Incognita буде саме таким», — підсумовує Орест Сліпак.
Ініціатори та учасники проєкту просять усіх небайдужих фінансово підтримати їхній задум. Також сподіваються на підтримку Українського культурного фонду.