Перейти до основного вмісту

Тут жив Лем

У Львові відновлено вхідні двері до будинку, де мешкав відомий польський письменник-фантаст
02 листопада, 12:19

У центральній частині міста Лева віднедавна з'явилася ще одна відновлена історична брама – реставратори дали нове життя металевим дверям в будинку № 4 на вулиці Богдана Лепкого, де 20 років (1921 – 1941)  жив письменник-фантаст Станіслав Лем (1921 – 2006).

Реставрацію провели в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища Львівської міської ради.

Майстри розповідають, що довелося виготовляти втрачені металеві елементи: доповнювати решітки, у яких бракувало елементів, також – нові ручки, замінювати завіси, а ще були відремонтовані шпінгалети. «Спочатку ми відчистили браму від зайвих нашарувань. Далі працювали у кілька етапів: поставили новий поріг, замінили частину прогнилої дверної коробки та скло, розчистили тиньк, який закривав частину фрамуги, зробили ремонт полотен. Крім цього, ми знайшли автентичний колір історичної брами і перефарбували її. Це темно-зелений відтінок», – говорить реставратор Ярослав Пащак.

Загалом замінено близько 35% металу, зруйнованого корозією.

Роботи тривали нею півтора місяці. Вартість робіт – 77 998 гривень, з яких мешканці сплатили 23 400 гривень.

Варто нагадати, що Програма співфінансування реставрації історичних дверей та брам працює у Львові з 2018 року і передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, 30% – мешканці.

Власкор «Дня» з подачі головного редактора Лариси Івшиної відстежує цю тематику. Зокрема, пів року тому у нашому часописі вийшло інтерв’ю з керівником управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, – про програму з порятунку Лілією Сергіївною Онищенко-Швець, і це дуже цікава розповідь про те, коли саме і з чого почалася реставрація брам, які спеціалісти задіяні у відновлювальному процесі, яким коштом це робиться і чи завжди вдячні львів'яни за те, що отримують фактично як новенькі (хоча й старенькі) гарні історичні двері до під’їздів і всередині під’їздів (див. публікацію «Львівські брами унікальні! Кожна – інакша» від 26 липня 2021 року).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати