Перейти до основного вмісту

У лісах Вінниччини розвішали понад 18 тисяч шпаківень та синичників

28 січня, 14:23

У рамках акції «Хатинка для птаха» працівники державної лісової охорони Вінницького управління лісового та мисливського господарства разом із юними лісівниками, учнями загальноосвітніх шкіл області розвішали 18 тисяч 300 шпаківень та синичників. Школярі виготовляли нові «апартаменти» для птахів на уроках трудового навчання, у шкільних майстернях, а також вдома – з батьками й дідусями. Матеріалами забезпечує базове лісництво. Дехто з дітей розмальовує свої вироби і навіть залишає на роботі автограф.

«Зазвичай встановлюють на деревах будиночки для птахів у першому кварталі року, тобто до прильоту перелітних птахів. Загалом цього року штучних гніздівок запланували виготовити та розвішати у кількості 18 300 штук. Традиційно до виготовлення будинків для птахів долучаються і члени учнівських лісництв. Близько 80–100 шпаківень виготовляє кожне учнівське лісництво, а їх під опікою держлісгоспів Вінницького облуправління лісового та мисливського господарства працює 50-ть. За правилами безпеки діти лише споглядають за процесом розвішування пташиних «новобудов». Адже розвішування шпаківень здійснюється на висоті більше 2 метрів і вважається роботою з підвищеним ступенем ризику», –  повідомляє пресслужба Вінницького ОУЛМГ.

Шпаківні забезпечують пернатим безпеку, дім, прихисток, а птахи у свою чергу корисні для лісу, бо захищають його від комах-шкідників. Серед найзаклятіших ворогів лісу залишаються шовкопряди, пильщики, короїди та лубоїди. Тому найкращий спосіб боротьби із ними – це птахи. Сім’я синиць, наприклад, за літо знищує біля 4 тисяч гусениць. Пара горих вісток – 7,5 тисячі. За період годування своїх пташенят синиця-лазорівка знищує 24 мільйони яєчок комах. Пара мухоловок-пеструшок для вигодовування 6 пташенят на протязі 15 днів збирає з навколишніх дерев від 1,0 до 1,5 кілограм комах.

Тому для збереження лісу на одному гектарі в середньому треба облаштовувати 4–5 гнізд.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, «День», фото – Вінницького ОУЛМГ

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати