Херсон на карантині: фоторепортаж
Як і по всій країні, у Херсоні вживаються обмежувальні заходи, щоб запобігти поширенню коронавірусу.
На період карантину місцева влада заборонила діяльність закладів з масовим скупченням людей: кафе, ТРЦ, спортклуби, непродуктові магазини, салони краси, нічні клуби та інші заклади. У звичному режимі працюють аптеки, банки, продуктові магазини, АЗС.
Із 12:00 18 березня до 3 квітня включно у міських тролейбусах та автобусах перевозять не більше 10 осіб.
Аби подивитися, як місто живе на карантині ми прогулялися кількома локаціями Херсона.
У найбільшому ТРЦ міста зачинені майже всі магазини, окрім продуктового. Зазвичай тут гуде натовп, навіть у будні. Сьогодні – тиша. На парковці – десятки вільних місць, а біля входу в ТРЦ чергують самі таксисти.
На залізничному вокзалі теж майже немає людей. У залі з касами можуть знаходитись лише двоє осіб. Охоронець підозріло питає: навіщо фотографую. Тим часом по вокзалу оголошують: «Шановні пасажири, на четверту колію буде подано пасажирський потяг». Ні номеру, ні маршруту диктор не згадує. Загадковим пасажирським виявився потяг 101/102 Київ – Херсон, який прибув у незвичний для нього час.
Зупинки громадського транспорту подекуди зовсім пусті, а на інших – черга до тролейбусів і маршруток. Хто не потрапляє у «десятку» – чекає наступного на маршруті. Зважаючи на те, як у Херсоні ходить громадський транспорт і без карантину – простіше піти пішки. Або викликати таксі. В останніх нині «рибний період».
Над містом здіймається чорна хмара диму. Знову горять плавні. Друг радить подивитися на це з набережної парку Слави: «буде краще видно». Їду туди. На схилах Дніпра кілька десятків машин, люди гуляють з дітьми і домашніми тваринками. Дивляться на жахливу пожежу і знімають її на телефон.
Внизу безпорадно стоїть пожежна автівка. Плавні горять між річками Конка і Чайка. Таку картину у Херсоні спостерігають щовесни. Завжди всі обурюються, і на тому забувають.
Вечері в центрі міста людей небагато. На пішохідній вулиці Суворова запалюються жовті ліхтарі. Стало прохолодніше, ніж минулого тижня. Хочеться скоріше додому. Карантин.