«Книжковий Євромайдан». «День» долучається до креативних ідей
Сьогодні Майдан здивував творчістю та новаторських підходом до формування «внутрішньої Європи». Відтепер тут діє буккросинг: усі, хто забажає, зможуть лишати та брати навзамін книжки українських авторів та актуальні газети, журнали. Редакція «Дня» теж підтримала акцію й подарувала свої видання.
Ідея створення буккросингу на Майдані в ініціаторки Тетяни Терен виникла лише вчора, проте вже сьогодні точка обміну запрацювала. На форзаці кожного видання Тетяна запропонувала писати «На згадку про Євромайдан», а також зазначати своє ім’я у Фейсбуку, щоб згодом новий читач-власник книжки зміг подякувати чи поділитися враженнями від читання. Пункт обміну книгами знаходиться ліворуч від монумента Незалежності, де знаходиться «штаб» страйкарів. Головний редактор «Дня» Лариса Івшина, віддаючи газети та журнали «в обіг», написала на плакаті «Читаючи – до Європи! Дійдемо». «Лише присутність книги облагороджує все довкола», - сказала вона.
На «Книжковому Євромайдані» люди розмітають книжки і пресу (фото)
У «штабі» ж біля стели вирує робота. Незважаючи на те, що молодь за тиждень добряче втомилась, зупинятися ніхто й не думає. «Драматичний поворот із Асоціацією вимагає великої консолідованості та мужності. Це забіг на велику дистанцію. Те, що ми в редакції робимо вже 15 років – для того, аби наблизити Європу, аби люди читали, думали й вчилися. Нарешті цей майдан – психологічно мій. Це вже інше покоління, на яке я покладаю великі надії, але ще більше за нього переживаю. Якби ми могли вберегти молодь від розчарувань, від депресії… Було б добре, щоб цей настрій втримався. Бо попереду – дуже серйозна боротьба», - зазначила головний редактор газети «День» Лариса ІВШИНА.
А для боротьби потрібні сили не лише інтелектуальні, а й фізичні. Тому небайдужі продовжують ділитися харчами та теплим чаєм. Адже температура впала нижче нуля. Попри холод, люди продовжують боротися за своє європейське майбутнє. Триває революція в головах, формується «внутрішня Європа». А також Європейська Платформа як широкий рух молоді, де розвиваються майбутні лідери. «Я переконана, вони тут», - вважає Лариса Івшина, - з цього можна робити політичний заміс для нового тіста».