Коли «Пласт» - це гуманітарна допомога
Львівський осередок «Пласту» організував величезний гуманітарний склад допомоги українській армії та людям, які потерпають від російської агресії. Десятки пластунів невпинно розвантажують, сортують, пакують і відправляють сотні пакунків та бусів для потреб нашої нації.
Гуманітарний склад вражає своїми розмірами і обсягом праці, який тут проводять пластуни. Вони охопили всі найпотрібніші напрямки для наших військових та людей, що перебувають зараз у містах, де рашисти знищують українців. На складі пакуються посилки з їжею, медикаментами, засобами гігієни тощо. Все це кожного дня відправляється у потрібні місця.
«Ми отримуємо більшість речей із за кордону. Нам їх надсилають наші пластуни, які організовують збори в тих країнах, де вони зараз живуть. Також різні міжнародні гуманітарні організації. Крім того, у Львові є пункти збору від Пласту. Люди несуть багато речей, а ми тут це все сортуємо і відправляємо за призначенням», – розповіли пластуни.
ДОВІДКА «ДНЯ»
«Пласт» — національна скаутська організація України. Метою Пласту є сприяти всебічному патріотичному вихованню і самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот і провідників українського суспільства.
Пласт був створений у 1911 р., невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом в 1907 р., а вже 12 квітня 1912 р., у Львові пластуни склали першу Пластову присягу, Серед засновників організації були Іван Чмола, Олександр Тисовський та Петро Франко.
Пластуни відзначилися своєю активною участю у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР у ХХ ст. і продовжують захищати кордони України на Сході в наш час. За час війни в АТО загинуло п'ятеро з відомих пластунів — Марко Паславський, Віктор Гурняк, Євген Подолянчук, Микола Гордійчук, Андрій Білик. На сьогодні Пласт діє у восьми країнах світу.