Нове життя – у кольорах і образах
Кримське відділення Спілки художників України виставило на суд глядачів у Сімферополі виставку з-понад 50 робіт відомого кримськотатарського художника-авангардиста Асана Бараша.
Асан Бараш, як і більшість кримськотатарських митців нинішнього покоління, народився не в Криму. Можливо, тому художників цього покоління об'єднує здатність дуже тонко відчувати образ Батьківщини, і в кожного він втілюється в якісь конкретні, але унікальні барви, форми, пластику. Асан Бараш народився в Ташкенті, закінчив там художнє училище, а потім відділення монументального малярства театрально-художнього інституту. Він ще зі студентських часів починає брати участь у виставках - в інституті, наприклад, він був єдиним студентом, який зробив свою персональну виставку.
Після повернення 1992 року до Криму, до рідного села його батьків Біюк-Озенбаш, а потім і до Бахчисарая, де він оселився, надихають його на пошук нових форм і барв. Асан Бараш провів багато персональних виставок – у Сімферополі, Севастополі, Алушті, Саках, Бахчисараї, його роботи з великим успіхом представлено на виставці в одній із картинних галерей США.
Як зазначив на церемонії відкриття виставки сам митець, у кожній його картині, так чи так, простежується національний колорит. Основною темою дослідження митця став процес стосунків світу і людини, психологія сприймання оточення, природи, інших людей, минулого і майбутнього. Саме через це в своїх картинах Асан Бараш використовує настільки несподівані кольори, форми та образи.
«Цей митець дуже сучасний, різноплановий і різнобічний. Він успішно працює в жанровій картині, портреті, пейзажі та натюрморті. Його, безперечно, цікавить тема повернення кримських татар з депортації, їхнє облаштування на батьківщині предків, їх нове життя», - пише про його творчість мистецтвознавець Людмила Бородіна.
Єдність думки, свідомості, відчуттів і емоцій глядача - ось метод роботи Асана Бараша, який допомагає йому настільки успішно спілкуватися з глядачем.