Опозиція провела у Києві мітинг «Вставай, Україно!»
В неділю у Києві біля пам’ятника Тарасу Шевченку зібралося близько 20 тис. людей. Кияни та гості столиці відгукнулися на заклик опозиції висловити своє невдоволення владі. Спектр опозиційних вимог був досить широким. На рівні з проведенням київських міських виборів, депутати поставили питання про відставку уряду Азарова та імпічмент Януковича. Окрім того, опозиційні лідери наголосили на необхідності не допустити проведення референдуму, на меті якого – продовження повноважень чинного президента. Не менш вагомою вимогою, було повторне голосування за низку законів, ухвалених на виїзному засіданні Верховної Ради.
Опозиціонери ухвалили резолюцію з вимогою звільнити Тимошенко
Звільнення Луценка - обнадійливий сигнал від України перед самітом Східного партнерства
Не залишили без уваги й тему політичних в’язнів. Представник «Батьківщини» Сергій Соболєв, зауважив, що вийти на свободу мають ті, проти кого порушено кримінальні справи за участь у Податковому чи Мовному майданах, руйнуванні пам’ятників Леніну тощо. «Благою вістю» опозиціонери назвали помилування Юрія Луценка, який опинився на свободі вже сьогодні. Лідеру «Батьківщини» навіть вдалося вийти із ним на зв'язок і присутні почули слова звільненого польового командиру Майдану 2004 р. «Політика робиться на у Верховній Раді, не на Банковій чи деінде, вона робиться на майданах. Ми там вже перемагали і переможемо знову», - сказав Луценко.
Опозиція закликала громадян вийти на мітинг 18 квітня
Окремо слід відзначити «запозичену» вимогу опозиції щодо скасування пенсійної та медичної реформи. Потрібно нагадати, що таку популістську норму нещодавно відстоювала Компартія, відмовившисья голосувати за будь-які законопроекти (що не завадило комуністам підтримувати економічні законодавчі акти під час засідання на Банковій у четвер), доки не буде вирішено ці питання.
"Свобода" нарахувала 20 тис. учасників мітингу опозиції
Насамкінець, організатори мітингу попросили людей звертатися до тих, хто залишився байдужим, переконувати друзів, родичів та колег виходити на мітинги й виступати проти чинної влади. «Ми хочемо, щоб Янукович пішов у відставку вже після першої акції, але так не може бути. А от після другого, п’ятого, десятого, коли на вулиці вийдуть сотні, тисячі й мільйони це стане можливим», - відзначив Арсеній Яценюк.
Луценко виступив на мітингу опозиції в телефонному режимі
Не варто залишати без уваги й настрої присутніх людей. На жаль, проблемою, що стала константною, для усіх масових акцій є «проплачені патріоти». Група молодиків у жилетах із партійною символікою, що стояли неподалік епіцентру мітингу, голосно дивувалися з того, що кажуть спікери, а інколи й посміювалися. Це призвело до конфлікту із людьми, котрі стояли довкола. «Сюди потрібно приходити не за грошима, а за перемогою», - вигукувала активна жінка.
До дій опозиції долучається принциповий і яскравий боєць, - Кличко
Не обійшлося і без певного радикалізму. В натовпі лунали думки про потребу «перестріляти тих, хто сидить на мільйонах і не дає людям жити». Подібні настрої увійшли в резонанс зі словами «свободівця» Андрій Іллєнка, котрий зауважив, що виступи будуть перманентними і якщо ситуація не зміниться, тільки сніжками влада не відбудеться.
До місця проведення опозиційної акції у столиці прибула міліція
Утім, було й чимало людей, котрі прийшли відстояти свої погляди. «Ми українці, й ми тут за волю, свободу та наш народ. Країні необхідні зміни, щоб люди жили нормально», - мотивували дві жінки. Щодо втілення усіх гасел, озвучених опозиціонерами, учасники мітингу ілюзій не мають. «Певно, вони зроблять не все, але головне покласти початок змінам». На питання чи усі їх знайомі-опоненти влади прийшли на мітинг, жінки відповіли негативно. На їх думку, причина пасивності людей полягає не у зневірі, а у повній байдужості. «Однак, коли нас буде більшість, до нас приєднаються й ті, хто зараз не відчуває у цьому гострої необхідності», - сказали вони.