«Перші імена»
Для усіх, хто скучив за українським мистецтвом ХХ століття, поки триває реставрація другого поверху в NAMU, є чудова новина: Galerie Les Noms представила понад 30 цінних полотен з власних фондів у МВЦ «Музей історії міста Києва». На виставці «Перші імена» можна побачити рідкісні твори видатних майстрів. Поміж інших представлені Іван Марчук — один із найвидатніших сучасних українських митців, Микола Глущенко — художник-розвідник, якого називають «українським Моне», Сергій Шишко — майстер ліричного живопису, Віктор Зарецький — художник, що став всесвітньо відомим завдяки своїм експресивним полотнам, Тетяна Голембієвська — майстриня станкового живопису, що зуміла поєднати реалізм та імпресіонізм на своїх полотнах.
Юрій Гуцу, власник і душа галереї Galerie Les Noms, захопився українським мистецтвом більш ніж десять років тому. В його полі зору перш за все — різні покоління і тенденції українського і російського мистецтва XX—XXI століть. Сама збірка — грандіозна (в колекції майже 2000 робіт понад ста мистців). Тож відбір був складним. Багато що просто не помістилось у експозицію, інакше довелось би зайняти весь музей. Юрій Гуцу окремо наголосив: «Тут вся перша лінійка художників України. Головне — саме народні художники, особливо ті, хто отримував звання в радянський період. Це дуже знаково, бо тоді просто так звання народного художника не давали».
МИКОЛА МАКСИМЕНКО. ТРОЯНДИ. 2011 РІК
Головний акцент виставки — на «неофіційному» мистецтві ХХ століття: художники-модерністи і постмодерністи, експресіоністи та імпресіоністи, випускники відомих творчих майстерень і навчальних закладів, роботи яких уже давно на почесному місці в приватних колекціях багатьох країн світу. Серед «зіркового» складу експозиції Юрій Гуцу відзначає роботи кримського імпресіоніста Федора Захарова, особливо його вражаючі нічні пейзажі, які дуже полюбляє сам колекціонер, як і загалом імпресіонізм. Тому в експозиції багато закарпатських митців. На виставці можна побачити два рідкісні пейзажі Валентини Цвєткової, яка більше відома своїми світлими і чистими квітковими натюрмортами. Вони написані під час закордонних подорожей, адже майстриня була однією з «виїзних», як і Микола Глущенко. «Я їх не продаю, привіз з домашньої колекції», — наголосив Юрій Гуцу.
ІГОР ГУБСЬКИЙ. КРАВЕЦЬ. 2014 РІК
Нагадаємо, проект «Перші імена» розпочався ще 2014 року і буде продовжуватись, щоб представити публіці різнотематичні та різножанрові роботи провідних українських митців сучасності і відкрити нові імена, які заслуговують на увагу. Нинішню експозицію можна побачити до 5 травня.