Стіна Віктора Цоя з’явилася у Києві
15 серпня 1990 р. обірвалося земне життя Віктора Цоя (рокер розбився на трасі під Ригою, заснувши за кермом).
Уперше стіна Цоя з'явилася в Москві на Арбаті 1990 року, коли після звістки про загибель музиканта на стіні будинку №37 написали "Сьогодні загинув Віктор Цой", а хтось із фанів гурту «Кіно» додав: "Цой живий!" і зробив написи цитат із пісень із зізнаннями в коханні музикантові. У шанувальників творчості Віктора Цоя досі прийнято залишати в спеціальній попільничці біля Стіни надламану прикурену сигарету…
Згодом написи "Цой живий!" з'явилася на стінах міст колишнього СРСР і вони не стираються вже впродовж 23 років.
Пісні Цоя залишаються популярними серед молоді донині. Вважається, що смерть рок-музиканта навіть сприяла популярності «Кіно», створивши своєрідний культ трагічно загиблого героя. Так, лідер гурту «Зоопарк» Майк Науменко (він сам помер через 1 рік і 12 днів після Цоя) сказав: «У нашій країні бажано загинути, щоб стати остаточно популярним»!
Організатором київської акції є співачка Даша Суворова, яка наголосила, що будинок на Грушевського, 4-б (вхід зі двору) був вибраний не випадково, бо саме він пов'язаний з боротьбою мистецтва проти стихійної забудови нашої столиці. "Вже три роки «Художня платформа» веде діяльність зі збереження цього будинку і перетворення його на центр актуальної культури", - зазначають активісти.
Після концерту вечір був продовжений на «Арт-пікніку Слави Фролової» (вул. Академіка Глушкова, 1) – показали запис концерту групи "Кіно" і фільму "Ігла Remix" (режисер Р. Нугманов), де головну роль Моро, що працює кочегаром, а у вільний час підпільно дає концерти як співак і рок-музикант, зіграв Віктор Цой...