У Львові представили експозицію до 100-річчя від дня народження Євгена Дзиндри
Експозицію до 100-річчя від дня народження скульптора, педагога, громадського діяча Євгена Дзиндри (12.08.1913 – 02.09.1983) розгорнуто в Національному музеї ім. Андрея Шептицького, де на огляд публіки представили понад сорок творів Євгена Васильовича. Творчий доробок Євгена Дзиндри охоплює коло тем, розкритих у широкому жанровому розмаїтті – однаково успішно він працював у станковій, монументальній і декоративній скульптурі, дрібній пластиці і різьбі по дереву.
Майстер є автором кам’яних левів на площі Ринок, що охороняють будівлю магістрату, які вирізьбив за зразком скульптур Тадея Баронча. Створив галерею портретних погрудь видатних особистостей – Тараса Шевченка, Івана Франка, Василя Стефаника, Соломії Крушельницької, Людвіга ван Бетховена, Поля Робсона, Миколи Леонтовича… Майже два десятки надгробків авторства Євгена Дзиндри встановлено на Личаківському кладовищі у Львові, зокрема Тютюннику, Волощаку, Свєнціцькому, Лукіяновичу, Градюку, Яремчуку, Міліянчуку... Робив також плакети – Дрогобича, Музики, Кульчицької, Леонтовича, Крушельницької, Свєнціцького.... На думку мистецтвознавців, серед творів останніх років Євгена Дзиндри особливої уваги заслуговують позначене глибиною внутрішнього виразу погруддя закарпатського художника Федора Мануйла та сповнена тепла і любові скульптура «Мати». Останній твір Євгена Васильовича – постать композитора Станіслава Людкевича.
За життя у Євгена Дзиндри було три персональні виставки – 1954-го, 1966-го та 1983-го (посмертна, у Львівській картинній галереї). Похований на Личаківському цвинтарі. Надгробок виконали учень Дзиндри – Ярослав Троцько і зять, теж скульптор, – Петро Дзиндра, використавши проект, який Євген Васильович мав намір виконати для пам’ятника видатній оперній співачці Соломії Крушельницькій…
Під час урочистого відкриття експозиції у Національному музеї, де, до речі, за словами куратора виставки Івана Терещака, є найбільша в Україні колекція творів Євгена Дзиндри, його доньки, Уляна і Тамара, пообіцяли, що подарують музеєві ще вісім робіт Євгена Васильовича. І додали, що вже цього року планують видати спогади батька і свої спогади про батька.