У Львові встановили головний атрибут Різдва – дідух
Урочистості розпочалися з традиційної різдвяної ходи центром міста за участю музичних колективів, священиків та усіх охочих львів’ян та гостей міста. Колядою привітали гостей свята зразковий дитячий фольклорний ансамбль пісні «Джерельце» та муніципальний хор «Гомін».
Дідух стоятиме упродовж свят на площі Яворського, що навпроти гарнізонного храму Петра і Павла. Над створенням красеня заввишки понад 4 метри працювала родина Коцюків, працівники реставраційного відділу Музею народної архітектури та побуту та управління культури ЛМР. «Цього року ми не робили нового Дідуха – відреставрували минулорічний, – розповів співавтор дідуха Василь Коцюк. – Він складається зі ста снопиків. Уже другий рік в’яжемо дідух у вигляді декількох деревець – таку ідею нам подали в управлінні культури, і це виявилося дуже вдалим рішенням. На мою думку, такий він є набагато пишніший, гарніший та стає все кращим і кращим».
Присутній на церемонії встановлення дідуха міський голова Львова Андрій Садовий побажав усім здоров’я та Божої ласки: «Дуже гордимося, що у Львові є така добра традиція. Пригадую, ще мій дідусь казав: «Дідух до хати – вся нечисть з хати». Мить Різдва є особливою, бо це є мить добра, любові та милосердя. Хочу, щоби це милосердя і велика любов панували у всій Україні. І велика єдність. Нам сьогодні це дуже потрібно».
Свята тривають, і завтра у Львові відкриють живу шопку – з вертепом та живими тваринами (вівцями, віслюком), яка вже вп’яте прикрашатиме на Різдво центральну частину міста. «Здавна вертепи робили актуальними до проблем. То ж і цього року жива шопка – не проста, а барикадна, – розповідають організатори. – Тут можна буде побачити поруч із традиційними персонажами – Марією, Йосипом та трьома царями й охоронців Майдану, відповідно – барикади».
Шопка стоятиме лише один день, 7 січня, на вул. Друкарській, 3, з 12.00 до 20.00.
Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА та Романа БАЛУКА