У перший день нового року львів’яни на віче вшанували пам’ять Степана Бандери
Кілька сотень людей сьогодні прийшли до пам’ятника провіднику ОУН Степана Бандері, щоб вшанувати його. Саме цього дня 111 років тому він народився.
Під виконання «Ой у лузі червона калина» представники влади, громадських організацій, ветерани УПА поклали квіти до підніжжя пам’ятника. Несли великий вінок представники «Пласту». Після цього відбулося спільне виконання гімну України.
Священики відслужили панахиду по Степану Бандері та провели спільну молитву за Україну.
«Історія України не раз доводила і показувала те, що попри знецінення та применшення, приховування, вона завжди залишалась героїчною. Вона була героїчною завдяки тим постатям, які її творили. Степан Бандера був, є і завжди буде залишатись уособленням такої боротьби, боротьби, коли ти не прикриваєшся національними ідея, а навпаки — прикриваєш її, коли ти віддаєш найцінніше і не знаєш, що може бути в майбутньому. Постать Степана Бандери — це був як образ боротьби за всю Україну. Звичайно, для Львова Степан Бандера буде завжди залишатись у нашому серці, не лише тому, що він тут навчався, що він тут боровся, але і тому, що як би не було складно, він гуртував, йшов вперед і перемагав. Перемога — це те, що потрібно нашій країні. Львів завжди був, є і буде особливим містом для нашої країни. Хочу ще раз підтвердити, що Львів завжди буде цінувати Степана Бандеру, бо історія доводила, що ми щодня маємо боротись за нашу країну», — сказав заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.
Також відбулося оголошення переможців обласної премії імені Героя України Степана Бандери. Кожен із лауреатів отримає 20 тис. грн.
Зазначимо, що сьогодні в Києві до дня народження Степана Бандери відбудеться Марш честі, гідності та свободи.
Довідка «Дня»
Степан Бандера (1 січня 1909, Старий Угринів, Івано-Франківська область — 15 жовтня 1959, Мюнхен, ФРН) — український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б. Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. 5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року — в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері «Целленбау». У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.
Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.