У Тернополі громадські організації провели “Марш пам’яті”
Патріотичну ходу громадські організації Тернопільщини провели в День захисника України, щоб вшанувати Героїв, які в різні часи відстоювали Незалежність України. Організувала “Марш пам’яті” громадська організація “Цивільний корпус “Азов” у м. Тернополі. У заході взяли участь волонтери Самооборони Майдану Тернопільщини, Логістичного центру допомоги бійцям АТО, члени Тернопільського Пласту, представники ГО “Правий сектор”, ГО “Українська молодь Христові”, ветерани ОУН-УПА та пересічні тернополяни.
“Цей марш – поштовх для щоденної боротьби. Нашими гаслами має бути “воля”, “справедливість”, “віра”, “гідність”, “відвага”. З ними стояв Майдан. За ці цінності віддавали життя всі наші покоління Героїв. Наше завдання зробити так, щоб ті смерті були недаремні. Генерал Шухевич казав: “Ми свідомі того, що ми загинемо, але нам не шкода свого життя, тому що ми станемо добривом для української землі, на якій виросте нова українська генерація.” Ми – і є ця генерація, і маємо продовжити справу наших попередніх поколінь. Тож нам треба молитися кожен день, щоб з Богом гідно виконати своє покликання”, – каже учасниця заходу, керівник громадської організації “Українська молодь – Христові” Ірина Драгущак.
“Марш пам’яті” розпочався від пам’ятника Степанові Бандері. Далі колона вирушила до історико-меморіального музею політичних в'язнів. Звідти учасники ходи пройшли центральними вулицями міста до Площі Героїв Євромайдану, де вшанували хвилиною мовчання загиблих під час Революції Гідності та полеглих воїнів на сході України.
“Сьогодні дуже пам’ятний день, адже ми відзначаємо – День захисника України, День створення УПА, День Українського козацтва і також День Покрови. Ми з нашими бійцями спілкуємося часто, і тут, і на передовій, куди возимо їм допомогу. Знаємо, що вони свято вірять у перемогу. І нині нам треба молитися за те, щоб Бог оберігав наших воїнів, допоміг здобути мир”, – зазначила волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО Христина Феціца.
Приєдналися до “Маршу пам’яті” й учасники визвольних змагань часів Другої світової війни. Людмила Іванівна Сліпа приїхала до Тернополя із села Золотники Теребовлянського району, щоб вшанувати своїх загиблих побратимів. – “Я племінниця Йосипа Сліпого. Я в УПА була зв’язковою, моє псевдо – Мала невидимка. Всю мою родину переслідувала радянська влада. Я продовжую роботу своєї сім’ї і бажаю нинішньому поколінню гідно відстояти Неньку Україну”.