Перейти к основному содержанию

<center>КОРОТКО</center>

30 мая, 00:00
Інвестори "голосують" не капіталами, а ногами Черговий скандал навколо приватизації "ЛиНОСу") Яна МОЙСЕЄНКОВА, "День"

Приватизація найбільшого українського нафтопереробного підприємства ВАТ "Лисичанськнафтооргсинтез" ("ЛиНОС") зайшла у глухий кут: бажаючих купити на некомерційному конкурсі сорокавідсотковий пакет акцій не знайшлося.

Версія "цікавого становища" "ЛиНОСу" проста - завищені інвестиційні зобов'язання. Згідно з умовами конкурсу, інвестор протягом 10 місяців від дня підписання договору купівлі-продажу має надати підприємству $100 млн. або 1 млн. тонн сирої нафти в рахунок приросту оборотних коштів, а також у найближчі три роки погасити зовнішню і внутрішню заборгованість ВАТ ($100 млн. і $67 млн. відповідно).

Фахівці Контрольної комісії ВР з питань приватизації не виключають націленість конкурсу, де малося на увазі продати такий великий пакет акцій, на конкретного покупця, якого сьогодні не влаштовують дорожнеча і фінансова проблемність "ЛиНОСу", що продається, до того ж, у хиткий передвиборний період. Потенційним інвестором частіше за інших називається російська компанія "Лукойл". Вона, мабуть, вважає за краще зачекати, поки українська держава хоч частково розрахується з боргами підприємства. Тим більше, що у вівторок голова Національного агентства України з питань розвитку і європейської інтеграції Роман Шпек вручив представнику Westdeutsche Landesbank (головному кредиторові "ЛиНОСу") Бернду Гліманну документ, що підтверджує надання раніше Кабміном гарантії з обслуговування й погашення кредиту (німецький банк ще 1992 р. видав Лисичанському НПЗ 70 млн. екю під 9,21% річних на будівництво комплексу з виробництва поліпропілену). Перший платіж (4,5 млн. екю) в рахунок погашення простроченої заборгованості і штрафних санкцій було здійснено у жовтні минулого року, другий (5,125 млн. екю) - у лютому поточного. Третій платіж (5,3 млн. екю), згідно з повідомленням "Інтерфакс-Україна", планується зробити 27 лютого.

Словом, до повного погашення основного зовнішнього боргу покупцеві доведеться почекати ще роки чотири. За цей час, щоправда, зросте внутрішній борг, зате саме підприємство остаточно зубожіє, а отже й істотно подешевшає. Розрахунок зроблено на те, що Фонду держмайна доведеться переглянути умови конкурсу, зробивши їх прийнятнішими (а, можливо, й пільговими) для потенційного інвестора.

ПРИМАЗАЛИСЯ!.. Що означає буква "Д"?

Ви знаєте, чому шанси НДП на виборах значно вищі ніж, скажімо, НРУ, "СЛОН", "зелених" і деяких інших партій? Ну, раз, два, три... Не здогадалися? А відповідь вельми проста - в назві народних демократів є чарівна буква "Д".

Це ж не просто буква, а символіка київського "Динамо", на що "тонко" натякають укладачі рекламного календаря НДП. Звичайно, всім відомо, що перший номер у партійному списку Народно-демократичної партії Валерій Пустовойтенко є ще й президентом Федерації футболу України. Але до чого тут київське "Динамо", чому не якийсь інший клуб, наприклад, "Нафтовик" із Охтирки або "Фортуна" із Шаргорода?

А взагалі, можна позаздрити фантазії укладачів. Ось лише знати б, чи мають вони людей за дурнів чи самі не відають, що роблять?

Нашим жінкам допоможуть захищати свої права Нинішнього року виповнюється 50 років із дня прийняття ООН Декларації прав людини. Але чи маємо ми їх? Важке життя і гостра криміногенна ситуація в Україні вже самі собою принижують суспільство, громадянина. Особливо страждають жінки, які, борючись за виживання родини, нерідко стають жертвами насильства.

Київський міський центр, створений за підтримки Жіночого консорціуму - коаліції жіночих неурядових організацій нових незалежних держав і США, - допоможе нашим співвітчизницям захищати свої права. Їх залучатимуть до активної діяльності за реалізацію прав і свобод у всіх сферах життя суспільства, надавати безкоштовні консультації юристів і психологів з попередження насильства, у тому числі і у сім'ї. А ті, хто, на жаль, вже став жертвою насильства, знайдуть підтримку у притулку для тимчасового перебування, - повідомляє Ванда КОВАЛЬСЬКА, "День". Олялін пішов на поправку. До Феофанії

"День" уже повідомляв, що народному артисту СРСР Миколі Оляліну в лютому було зроблено складну операцію шунтування серцевої аорти. За останніми даними, стан здоров'я актора поліпшився, його переведено з реанімації в лікувальну палату, він уже намагається пересуватися самостійно.

У п'ятницю лікарі планують перевести Миколу Оляліна на лікування до спеціалізованої лікарні у Феофанії.

Криваве "шоу" зі смертельним результатом

30-річний американець Дейдж Даглас помер у ніч з вівторка на середу в реанімаційному відділенні Київського інституту нейрохірургії. Він був доставлений туди прямо з Палацу спорту, де брав участь у "шоу" з боїв без правил, у яких збірна України, представлена харківською командою "Клан Мінамото", змагалася з командою із гучною назвою "Збірна світу".

Вже за кілька хвилин після початку бою життя американця рятувала реанімаційна бригада швидкої допомоги: від отриманих ударів Даглас знепритомнів, а серце його зупинилося. З увімкненим апаратом штучного дихання він був доставлений до інституту нейрохірургії, де його життя підтримувалося реанімаційними методами. На жаль, через важкі травми головного мозку і крововиливи провести радикальне втручання і врятувати спортсмена було неможливо.

Як повідомили кореспондентові "Дня" у посольстві Сполучених Штатів Америки, американські дипломати утрималися від коментарів. Адже смерть громадянина США - приватна справа, і будь-яка інформація може бути повідомлена тільки за попередньою домовленістю з родиною загиблого, повідомляє Дмитро ДУБОВИС, "День".

 

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать