<center>КОРОТКО</center>
НАРКОБІЗНЕС Героїн для іграшкового ведмедика "Злодій у законі" прокоментував "найбільше затримання" наркотиків Василь ЗУБАЧ, "День"
У гучній справі про тимчасове затримання найбільшої в "новітній історії" держави партії гашишу - 5 тонн 700 кілограмів - закарпатська газета "Корзо" помітила цікавий нюанс. Наркотик, спресований у брикети, транспортували з Гвіани через Одесу в Чехію. У митних документах гашиш називався паркетом і нібито мав надійти на чеську домашню адресу одного з працівників посольства Чехії в Україні.
Насправді, як ми дізналися від митників і прикордонників, наркотику було 6 тонн 200 кілограмів - факт зафіксували дві контрольні перевірки. Транспортований гашиш виявився сировиною, з якої можна виготовити споживчого наркотику на $500 млн.
Ситуація із затриманням гашишу несподівано обурила одного з кримінальних авторитетів Закарпаття, котрий, аби залишитися живим, розсудливо не назвав пресі своє ім'я. Він заявив, ніби затримана "наркота" все одно потрапить за адресою. Зі сторінок ужгородської газети "злодій у законі" заявив: "У нас кримінальна держава, така сама корумпована влада... Щоб переконатись у цьому, досить запитати, куди подівся Чорноморський цивільний флот, кошти, виділені на ремонт Палацу "Україна", тощо".
Також "злодій у законі" повідомив, що недавно на КПП "Ужгород" один із митників під час огляду гуманітарної допомоги випадково взяв у руки іграшкового ведмедика. Той розламався, а всередині виявився пакет героїну. Що й підтвердила експертиза. Гуманітарна "ведмежа" допомога, направлена з однієї західної країни в Київ, містила майже 500 кілограмів героїну. "Злодій у законі" засвідчив, що після затримання "героїнових" ведмедів почалися дзвінки з Києва, після кожного з яких вміст пакетів змінював хімічну формулу. Після остаточної - четвертої - експертизи, пакети виявилися... матеріалом для надання іграшкам потрібної форми. Перші аналізи зникли. Героїн теж...
"Авторитет" також заявив, що в нашій залежній державі ніхто не знищить таку кількість наркотиків. Затримання партії - прокол наївних прикордонників. Адже в героїн чи гашиш непрості люди вклали купу грошей. Справді, інформації про відомі затримання великих партій наркотиків більше нагадують переможні реляції, призначені для наївних журналістів. Принаймні репортажів про знищення в Україні затриманих партій наркотиків не було жодного разу.
Затоплений Південь України - тільки початок Рік, що почався, очевидно, відкриє десятиріччя повеней Лариса НИКОНОВА, "День"
"За нашими прогнозами, з 1998 до 2010 року на всій Україні очікується значне підвищення рівня грунтових вод, а отже - зростає і небезпека підтоплень, - повідомив учора кореспондентові "Дня" начальник Головного управління геологічних робіт та екогеології України Євген Яковлев. - На нас чекає надзвичайно складний період".
Річ у тім що, за словами Яковлева, близько 70% наших міст стоїть на плесових грунтах, які за своєю реакцією на воду нагадують цукор-рафінад. У сухому вигляді він міцний, але крапля води здатна перетворити його на сироп. Можна сказати, що внаслідок багаторічного підтоплення наші міста стоятимуть "на сиропі". Найменший поштовх може призвести до руйнування будівель, не кажучи вже про землетрус. Найнебезпечніша ситуація складається в Причорномор'ї, Одеській, Миколаївській, Херсонській областях і Дніпропетровську. Не виключено, що від стихії можуть постраждати і населені пункти Карпат і Запоріжжя, та, навіть, Київ.
Звісно, підтоплення - це результат стихії. Але й людина доклала до цього рук. Довгі роки на Україні бурхливо розвивалися водоємкі галузі - металургія, хімічна промисловість тощо. Для їхніх потреб було збудовано близько 25 тисяч штучних ставків і водосховищ, що істотно "підмочили" грунт на багато кілометрів. Свій внесок зробив і наш вічно несправний водопровід: близько 40% води, що у нас використовується, йде просто в землю. До речі, середньостатистичний українець на свої потреби витрачає близько 300 літрів води на день, у той час, як у всьому світі ця цифра не перевищує 95-150 літрів.
Фахівці з Державного комітету України з геології, Гідрометеоцентру й Академії наук спрогнозували можливу повінь ще декілька років тому. Більше того вони розробили план попередження цієї біди і розіслали свої рекомендації в усі райони України. Результат - нульовий. Лише сьогодні, коли повінь вже охопила більшість областей (див. "День" за 11.02.1998), керівники схаменулися. На жаль, ми як і раніше живемо "від біди до біди".
Соціал-демократи продовжують традиції Івана Франка Упродовж двох днів - 10 і 11 лютого - в Івано-Франківську перебував лідер об'єднаних соціал-демократів Василь Онопенко, повідомляє кореспондент "Дня" Тарас ТКАЧУК. На Прикарпаття він приїхав, щоби "подивитися на ситуацію на місцях" і "поспілкуватися з людьми". Зокрема, зустрівся з місцевими журналістами, студентами юридичного факультету Прикарпатського університету та представниками бізнесових кіл. Наразі Івано-Франківська обласна організація СДПУ (о), за його визначенням, є недостатньо сильною. А тому необхідно зміцнити її міський (в Івано-Франківську) та районні осередки партії. Адже соціал-демократична ідея, зароджувалася саме тут, на Галичині, а найвідомішим її носієм був Іван Франко.
В. Онопенко також повідомив, що СДПУ (о) сподівається мати в новому парламенті фракцію в кількості 40-50 депутатів. У ГУРТа відбирають пріоритет на Громадське телебачення Нацрада з питань телебачення та радіомовлення оголосила конкурс серед телекомпаній на участь у створенні Громадського українського телебачення. Тим самим телекомпанії-фундатори так званого ГУРТа поставлено в умови необхідності взяти участь у конкурсі поряд з усіма. Таке побажання було висловлене наприкінці грудня на нараді керівників телекомпаній, присвяченій розгляду ідеї Громадського телемовлення й радіомовлення. Після розгляду заявок телекомпаній та їх концепцій створення нового каналу на УТ-2 Нацрада визначить, яким ТРК віддати перевагу й у якому обсягу мовлення. Отже, ідею Громадського мовлення буде, за словами голови Нацради Віктора Петренка, введено в правові рамки. Що стосується долі "Студії "1+1", що працює на УТ-2, то, за запевняннями пана Петренка, її ефірний час на УТ-2 не "чіпатимуть".
Водночас Нацрада оголосила конкурс серед столичних телекомпаній на заняття нового, 52-го телеканалу.
Анатолій ЛЕМИШ, "День" Бродський обіцяє розрахуватися з вкладниками банку "Денді" Президент концерну "Денді" Михайло Бродський вважає, що відкликання Національним банком ліцензії на проведення всіх операцій банку "Денді" пов'язаний з його критикою на адресу Президента й прем'єр-міністра країни. Коментуючи офіційну заяву про переведення банку "Денді" влітку 1997 року на режим фінансового оздоровлення, Бродський заявив, що в режимі санації в Україні знаходяться 69 банків, часто - по 5 і більше років, а в "Денді" "його відразу ж забрали", причому правління банку "ні разу не запросили на "розбір польотів" в НБУ. Бродський заявив, що зробить все можливе, щоб повернути людям вклади, навіть в обхід "усіляких постанов", повідомляє Інтерфакс-Україна.
Президент концерну попросив вкладників банку потерпіти, додавши, що в цей час кошти, що надходять в "Денді", автоматично перераховуються до бюджету. Проте, на його думку, їх буде спрямовано "явно не на виплату зарплат і пенсій, по яких держава заборгувала величезну суму своїм громадянам". "Зайві гроші не зашкодять представникам влади на майбутніх виборах", - додав він.
Выпуск газеты №:
№80, (2007)Section
День Украины