У Нацгвардії - новий командувач
Президентським Указом генерал-майора Олександра Чаповського призначено командувачем Національної гвардії України - однієї з найбільш боєздатних силових структур країни. Його попередника - генерал-лейтенанта гвардії Ігоря Вальківа звільнено з керівної посади з причини, яка вкрай рідко впливає на долю наших чільних "силовиків". Генерал Вальків, як стверджується в Указі, досяг граничного віку перебування на військовій службі (55 років).
Новому командувачеві Нацгвардії Олександру Чаповському - 47. Його військова кар'єра пролягла від заступника командира танкової роти до заступника командира армійського корпусу. І зараз - крісло командувача Нацгвардії. Досить показово, що у своїх кадрових рішеннях стосовно "силовиків" Леонід Кучма не зраджує своїй традиції. На керівні посади призначаються люди не з найближчого оточення колишніх начальників, а особи, так би мовити, з другого, чи навіть третього ешелону. Так свого часу було з міністром оборони Олександром Кузьмуком та начальником Генштабу Олександром Затинайком, який сів у це крісло з посади командувача армійським корпусом, перескочивши ланку військового округу.
Такі ухвали, як видається, мають забезпечити повну лояльність новоспечених щасливців у погонах. До того ж, у разі негативного ставлення обійдених увагою генералів до нового керівника, той просто вимушений буде шукати підтримку у Верховного головнокомандувача.
Головне завдання, яке доведеться вирішувати генералові Олександрові Чаповському на нинішній посаді - відстояти необхідність існування Національної гвардії, коли дійде черга до внесення змін у Закон про НГУ в парламенті. Проблема полягає в тому, що численні функції, які покладені на гвардію, в переважній своїй більшості є дублюванням завдань, які виконують інші силові відомства. Єдина специфічна функція НГУ - захист конституційного ладу від спроб його порушити неконституційним шляхом. Це можна трактувати, що Гвардія буде застосована для припинення акцій масової непокори. Можливостей для цього у гвардії більші, аніж достатньо. Частини НГ розташовані в 14 обласних центрах.
На одній з прес-конференцій Леонід Кучма заявив, що варто уважно подивитись як на Національну гвардію, так і на внутрішні війська, аби покласти край дублюванню в їхній діяльності. Проте показово, що після цієї заяви тривогу за своє майбутнє почали висловлювати представники Внутрішніх військ, а не національні гвардійці. Відтак можна стверджувати: якщо новий парламент критично поставиться до потреби подальшого існування НГУ, то Президент буде на боці цієї силової структури. Хоча б тому, щоб контролювати і матеріально забезпечувати 30-тисячну силову структуру простіше, ніж 350-тисячні Збройні Сили.
Выпуск газеты №:
№80, (2007)Section
День Украины