Уряд дискредитує банки
Сьогодні в Києві відкривається шостий з'їзд Асоціації українських банків - найвпливовіша громадська організація, що відстоює професійні інтереси працівників комерційних фінансових установ.
Як заявив "Дню" президент Асоціації Олександр Сугоняко, саме банківська система допомогла незалежній Україні витримати гіперінфляцію, а потім відновити та стабілізувати національну валюту, але зазнала при цьому значних фінансових витрат. За його словами, спроби "витягти" економіку з боргової прірви за рахунок знищення банківської системи тривають.
- З такими почуттями я йду на з'їзд, - наголосив О.Сугоняко. - На ньому ми повинні визначити, як Асоціація надалі представлятиме банківську систему, в тому числі й на державному рівні. Вважаю, ми мусимо підвищити свій вплив, залишаючись неполітичною і некомерційною структурою.
Між тим на з'їзд запрошено керівників десятьох політичних партій і, не виключено, що саме через співробітництво з ними Асоціація намагатиметься підвищувати свою впливовість у новообраному парламенті.
Олександр Сугоняко спростував заяву прем'єр-міністра Валерія Пустовойтенка про "занадто ризиковану політику" комерційних банків. Він вказав на те, що це уряд дестабілізує ситуацію з чотирма найбільшими банками країни. І це в той час, коли сам він досі не погодився на випуск ліквідних боргових зобов'язань (бюджетних векселів), за допомогою яких можна було б повернути банкам урядові борги. На думку О. Сугоняко, саме це є головною причиною нинішніх труднощів банківської системи. За його словами, в Україні зареєстровано вісім нових банків і п'ять із них - стовідсотково іноземні. Хіба це державна політика?
Выпуск газеты №:
№80, (2007)Section
День Украины