Беспорядок не создает порядке. Если глаз зодчего - хаос, здание будет Вавилонской башней.
Виктор Гюго, французский писатель

КОРОТКО

5 июня, 2007 - 00:00

СУЧАСНІ ІКАРИ
Безпека прилітає разом з ІКАО

Учора завершила свою роботу в Україні грецька комісія з розслідування обставини загибелі українського літака в Салоніках. Погляди сторін, поки що, не збігаються. Але цікаво, що майже в той самий час в Україні побував Президент ради Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) лікар Ассад Котайт. Його приліт був пов'язаний з презентацією навчального центру з підготовки фахівців у галузі авіаційної безпеки в Державному міжнародному аеропорту "Бориспіль". Центр представлявся ІКАО для отримання статусу міжнародного навчального центру.

Подібних центрів у світі всього 10, з них 9 - в Європі. Але якщо в Московському центрі навчаються тільки громадяни Росії, то Київський буде субрегіональним - для країн Східної та Південної Європи. Тут вже пройшли навчання більше за 300 чоловік.

Незважаючи на те, що відкриття навчального центру в Борисполі збіглося з 75-річчям цивільної авіації України, президент ІКАО не поскупився на критичні зауваження на адресу системи забезпечення безпеки польотів в Україні. Зокрема, він запропонував прислати групу незалежних експертів своєї організації, яка б провела оцінку безпеки цивільної авіації України. Після такої перевірки, на думку президента ІКАО, половина компаній, число яких в Україні перебуває в межах від 57 до 62, втратить право на польоти. Тим більше, що з 1 січня 2003 року для країн членів ІКАО вводиться стандарт безпеки - обов'язкове обладнання повітряних судів системами запобігання зіткненням з іншими судами.

Зустрічаючись з Президентом України Леонідом Кучмою, пан А. Котайт напевно зазначив, що навчальний центр в Борисполі вже завоював повагу ІКАО, однак дуже потребує фінансової підтримки держави. За деяким даними українська сторона намагалася також схилити президента ІКАО до зустрічі зі згаданою грецькою комісією, але пан Котайт відмовився і від цієї зустрічі, і від будь-якого висловлювання, спроможного вплинути на висновки комісії.

Олена ШРАМКО, прес-служба Мінтрансу

Результативний пошук геологів
Геологи державного геологічного підприємства "Північгеологія" завершують розвідку Федорівського родовища фосфор-титанових руд. Технологічними дослідженнями збагачення руд, які проведено в інституті "Механобрчормет", встановлена можливість отримання високочистого апатитового концентрату із вмістом пентаоксиду фосфору 41,1%. Промислова експлуатація буде можлива з 2000 року. Освоєння родовища дозволить на 30% забезпечити українськими апатитовими концентратами вітчизняні підприємства, які виробляють мінеральні добрива з апатитів Кольського півострова. У перспективі планується провести розвідку інших родовищ фосфор-титанових руд: Видиборського, Паромівського та Кропивенського.

Запроваджено Глобальний сертифікат емісії цінних паперів
Державна комісія з цінних паперів і фондового ринку затвердила Положення про глобальний сертифікат емісії цінних паперів у бездокументальному вигляді. Як повідомили агентству УНІАН у Держкомісії, документ регламентує порядок депонування і зберігання глобальних сертифікатів. Глобальний сертифікат (ГС) емісії цінних паперів повинен зберігатися у депозитарія постійно, з переоформленням його в разі перереєстрації випуску акцій Держкомісією. ГС не може перебувати в обігу на біржовому або позабіржовому ринку цінних паперів. ГС оформлюється емітентом і депонується у депозитарія, з яким емітент уклав договір про обслуговування емісії цінних паперів.

Скорочується поголів'я овець
Порівняно з 1990 роком поголів'я овець в усіх категоріях господарств України скоротилося у 5,6 разів. За повідомленням агентства УНІАН, у 1990 р. їх нараховувалося 8,5 млн., а на початку 1998 р. - 1,5 млн. (у громадському секторі - 0,9 млн., у приватному - 583 тис.). Зменшення поголів'я призвело до скорочення виробництва вовни в 4,5 рази. Як засвідчують спеціалісти Міністерства АПК, у 1997 р. було отримано 6,6 тис. тонн вовни, при цьому закупівельна ціна за 1 кг у перерахунку на чисту вовну становила 2,86 грн. при її собівартості 11-12 грн. Підприємства легкої промисловості, що переробляють вовну, зараз не закуповують сировину через відсутність коштів.

 

Газета: 
Рубрика: 
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ