Беспорядок не создает порядке. Если глаз зодчего - хаос, здание будет Вавилонской башней.
Виктор Гюго, французский писатель

Сергій Каплін: "Ми - локомотив, який протягне до парламенту вагони з новими законами"

5 июня, 2007 - 00:00


Розмову вела Яна МОЙСЕЄНКОВА, "День"

Сергій Каплін, сьогоднішній студент I курсу Київського інституту інвестиційного менеджменту, дістав право безкоштовного навчання у вузі за перемогу на всеукраїнській олімпіаді "Економічна ерудиція". Автор п'яти наукових робіт, серед яких: програма виходу економіки з кризи, історія розвитку банківської системи СНД, підручник із Конституції. Вісімнадцятирічний Сергій - серйозний, діловитий і надзвичайно товариський. Протягом двогодинної бесіди склалося враження, що немає такої галузі в політекономіці, з якою б Сергій не був ознайомлений чи не міг би висловити своєї думки. Найближча мета - об'єднати перспективну й ділову молодь у Лізі молодих підприємців і керівників. Про цю нову організацію і йшлося в інтерв'ю з її головним організатором.

- Наша Ліга створюється за ініціативи Союзу українських підприємців. Передбачаємо, що організація об'єднуватиме молодих професіоналів, які працюють у сфері економіки, а такі є практично на кожному підприємстві.

- І будете організовувати їх спілкування та дозвілля?

- Не зовсім. Наше завдання - об'єднавши цілеспрямованих молодих людей, створити відповідне середовище для їхнього професійного та морального зростання. Наприклад, голова правління банку бере до себе молодого заступника для того, щоб він, згодом, змінив його на посаді голови. Однієї банківської роботи для цього не досить. Молодий фахівець повинен зростати всебічно, і звісно, як професіонал. Для цього йому й необхідне ділове середовище, відповідне оточення таких само молодих фахівців, котрі подають надії. Тут зав'язуються необхідні контакти, вивчається досвід колег, обговорюються й вирішуються можливі проблеми.

- Зрозуміло. Іншими словами, Ліга - мов тил для молодого бізнесмена - кар'єриста (в хорошому розумінні цього слова), що вийшов у відкрите фінансове море. Ви маєте намір обмежитися лише проведенням молодих підприємців кар'єрними сходами чи є ще якісь плани?

- Безумовно. Хочемо об'єднати також старших школярів і студентів, серед яких плануємо активно пропагувати ринкові реформи на базі відповідних освітніх програм і лекцій. Адже участь молоді в розвитку держави - важливий процес. Тому серйозний акцент робимо на питаннях науки й освіти.

Методологія ринкової освіти в Україні недосконала. Вже давно відчувається необхідність запровадження економічного факультативу в середніх школах, де б не проповідували культ грошей, а забезпечили глибокі знання, навчили мислити економічними категоріями.

- Чудово. Припустимо, що ви їх об'єднали, розтлумачили важливість участі в ринкових відносинах, а завтра вони закінчили свої школи та вузи й розійшлися в пошуках роботи, стали конкурентами на цьому терені. Словом, чи планується допомагати членам Ліги щодо працевлаштування?

- Водити кожного за руку не входить до нашої компетенції. Та вони й не діти, щоб так ними опікуватися. Сьогоднішня прогресивна молодь сама знає, чого хоче від життя і не має наміру сидіти й чекати манни небесної, вважаючи за краще діяти. Ми ж плануємо створити Асоціацію випускників для допомоги вчорашнім студентам. До того ж, в Лізі в них буде маса взаємоконтактів як економічних, так і політичних, і не виключено, що саме вони допоможуть кожному знайти роботу до душі й за здібностями.

- З об'єднанням заради економічної освіти й професійного зростання - ясно. А чи не плануєте, сконцентрувавши ясні розуми, вихід, так би мовити, на макрорівень?

- Є така мета. У масштабі України хочемо "збити" серйозну команду для розв'язання економічних проблем, а потім готові рецепти пропонувати тим людям, які сьогодні мають і право, і можливість їх застосувати де-факто. Словом, спробуємо делікатно впливати на розв'язання багатьох економічних питань. До того ж, передбачаємо, що члени нашої Ліги - в майбутньому ділова українська еліта, не будуть аполітичні, а, навпаки, захочуть брати участь і в політичних процесах держави.

- Наскільки серйозні такі наміри?

- Не виключено, що згодом представники нашої Ліги балотуватимуться в депутати як міськрад, так і парламенту. Деякі експерти, що спостерігають за нашою організацією, кажуть, що Ліга молодих українських підприємців і керівників - це локомотив, який, свого часу, протягне до парламенту вагони з новими податковими і інвестиційними законами, і цей потяг не зупинить жоден червоний партизан.

- Цікавий прогноз. Залишається побажати успіху. Але є ще запитання: чи плануєте зробити крок за межі "рідної неньки"?

- Так. Ліга не обмежується роботою всередині України. Ми вже сьогодні тісно співпрацюємо з багатьма посольствами й міжнародними організаціями. До речі, я нещодавно дізнався, що за кордоном діє ціла конфедерація організацій, подібних до нашої Ліги. Хочемо з ними товаришувати. Хоча в будь-якому випадку наша Ліга буде організацією міжнародною - налагоджуємо зв'язки з країнами СНД.

- Наприкінець некоректне запитання: а за рахунок яких коштів буде проводитися вся, не побоюся цього слова, великомасштабна робота?

- Ліга буде існувати за рахунок членських внесків. Розміри їх мають бути достатніми для того, щоб Ліга розвивалася і функціонувала. Не більше того. Вважаю, що подібний фінансовий підхід цілком прийнятний. Зрештою, ми ж Ліга підприємців (нехай і молодих), а не асоціація пенсіонерів.

 

Газета: 
Рубрика: 
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ