Перейти к основному содержанию

КОРОТКО

30 мая, 00:00
СУЇЦИД Вибухи березневого кохання Сплеском самогубств відзначено прихід весни на Луганщині Алла АНТИПОВА, "День"

Пробудження весни, хоч як дивно, загострило почуття зовсім не слабкої половини людства, а навпаки. Першої ж березневої декади сталося три самогубства, скоєні чоловіками з ревнощів і на доказ кохання до своїх подруг. Цікаво, що всі три випадки зафіксовано в північному регіоні області - в містах, розташованих неподалік одне від одного: Кремінному, Рубіжному й Лисичанську.

Рахунок сумної статистики відкрив кремінський 67-річний пенсіонер. Він довго добивався взаємності від дружини свого двоюрідного - вже покійного - брата. Однак 48-річна вдова не відповідала взаємністю. Одного з вечорів, коли жінка чергувала, закоханий пенсіонер, охоплений ревнощами й жадобою помсти, на залізничному розвантажувальному майданчику в селищі Краснореченськ облив кохану бензином і підпалив. А коли збагнув, що накоїв, вирішив і собі вкоротити віку: пішов додому й повісився. Жінка, на щастя, залишилася жива.

35-річний житель міста Рубіжне пішов із життя після того, як колишня дружина відмовила в його проханні знову возз'єднатись у родину. Після чергової сварки і з'ясування стосунків покинутий чоловік уже вкотре залив своє горе оковитою і о четвертій ранку вирішив... підірвати себе гранатами. У результаті вибуху двох гранат Ф-1 він загинув.

Найбільш резонансне самогубство сталося в Лисичанську. У коханні цьому чоловікові - колишньому підривнику шахти "Чорноморка" постійно не таланило, бо одружувався й розлучався він шість разів. Сьома жінка також відмовила йому того фатального дня, попри серенаду, яку заспівав закоханий під її вікнами. Серенада скінчилася скандалом, а скандал - трагедією.

Обв'язавши себе амонітом, колишній гірник вирішив підірватися під вікнами коханої. Після потужного вибуху на місці трагедії знайшли чотири детонатори й передсмертну записку, в якій небіжчик писав про своє кохання й добровільну смерть через це кохання. Під вікнами багатоповерхівки, де колишній підривник наклав на себе руки, жителі зазвичай тримали балони зі зрідженим газом. Чисто випадково того дня ємності відвезли на заправку...

Луганськ

АНТИВИСТАВКА Лікнеп для споживачаІнна ДОЛЖЕНКОВА, "День"

Київські універмаги забули про черги від часів "дефіциту". І ось новина: спочатку в ЦУМі, а нині в універмазі "Московський", вирує збуджена юрба. Люди юрмляться не в черзі по дешевий товар, якого дедалі меншає і який робиться дедалі гіршим. Вони прагнуть знати, як відрізнити справжній товар від підробки. Які продукти купувати можна, а якими й отруїтися недовго. Саме з просвітницькою метою міський відділ контролю якості товарів народного споживання від Комітету захисту прав споживача розгорнув пересувну виставку "Конкурентноздатна продукція вітчизняного виробництва та неякісні товари". На стендах експонується продукція київських підприємств, які вже давно мають добру славу: заводу шампанських вин, "Київхліба", акціонерного товариства "Оболонь", заводів "Росинка" та маргаринового, кондитерської фабрики імені Карла Маркса. Саме через високий попит продукція цих підприємств популярна серед "фальшивомонетників", які охоче підробляють її. Консультанти розповідають цікавим, чим відрізняється справжній товар від фальшивки і як ту фальшивку розпізнати.

Проте найчастіше ми потерпаємо не від підробок, а від оригінальних неякісних товарів. Скажімо, польська тушонка, якою нині торгують на кожному кроці, виявилася малопридатною до споживання. Це наочно продемонстрували організатори виставки в спеціальному відеофільмі.

Серед київських підприємств, на жаль, також знайшлися "паршиві" вівці: рис, розфасований фірмами "Круїз" та "Сенар", знято з реалізації.

$6000 за кожного військового Порівняно з 1997 роком, державне замовлення на підготовку військових спеціалістів вищого особового складу зменшилося на 25%. На думку начальника Головного управління військовою освітою Миколи Нещадима, такий стан справ призводить до нерентабельності військових навчальних закладів і освіта стає дорожчою. Підготовка одного фахівця у військових навчальних закладах коштує державі $6000 на рік. Тоді як освіта в цивільних навчальних закладах становить $1000 на рік. За таких обставин Головне управління військової освіти здійснило перехід на нову систему управління вищими військовими навчальними закладами, яка дозволить більш раціонально та доцільно використовувати фінансування підготовки військових кадрів. Тепер курсант має право отримувати освіту бакалавра в цивільних навчальних закладах, окрім останнього ступеня акредитації - спеціаліста, повідомляє інформбюлетень СІА. Вода з дустом запахла злочином

Неприємна новина вразила жителів села Реутинці, що в Кролевецькому районі на Сумщині. У воді їх колодязів виявлено... дуст - отой самий горезвісний ДДТ, заборонений усіма міжнародними конвенціями ще багато років тому. Звідкіля ж він тут узявся? Виявляється, в центрі згаданого населеного пункту якісь "розумні голови" з місцевого господарства "Вітчизна" захоронили про людське око майже шість тонн отрутохімікатів. Подібне трапилося і в акціонерно-пайових товариствах "Тучнянське" та "Жовтень" Білопільського району. В останньому закопали близько трьох тонн пестицидів і, як сумний наслідок, ДДТ виявлено в струмку, що протікає у вибалку і з якого п`є воду розташоване на схилі село Комарицьке. Занепокоєні даними фактами, місцеві фахівці-екологи змушені були перевірити стан зберігання засобів хімізації в сільському господарстві області. Результати їх вражаючі: лише 30 відсотків усіх відповідних складських приміщень більш-менш відповідають нормативним вимогам. Винні в забрудненні навколишнього середовища отримали відповідні приписи, що ж до виявленого дусту, то матеріали по цих екологічних злочинах передано до районних прокуратур, повідомляє кореспондент "Дня" Сергій ХАНІН.

 

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать