КОРОТКО
У Центральній профспілці працівників освіти пролунав дзвінок із Почаєва, що на Тернопіллі. Телефонувала вчителька, вся в сльозах: разом з колегами страйкують з листопада 1997-го. За півтора року замість грошей видали до свята... 200 грамів сиру й 300 - масла. Але дуже шкода дітей. Запитувала: скільки ще можна страйкувати, щоб діти встигли надолужити втрачене й перейшли в наступний клас?
Завідувачка відділу Центральної профспілки працівників освіти Світлана Лесковець повідомила кореспондента "Дня":
- У 14 областях із 26 вчителям не виплатили зарплату за 96-й рік. В Україні - 697 міст і районів. З вересня 1997 року зарплатова заборгованість є у 220. Минулого тижня стайкували деякі школи в Кіровоградській області, Хмельниччині, Ялті, Херсоні, знов таки - Тернопілля... Закінчуючи коментар, Світлана Олександрівна тяжко зітхнула...
А тим часом цікава інформація надійшла з Херсона: на засіданні міського страйкового комітету ухвалили "погасити заборгованість у профвнесках за вересень-жовтень 1996 і вересень-жовтень 1997 року". Тобто вирішили заплатити профспілкам за моральну підтримку. Тимчасова депутатська комісія міськради з питань розподілу коштів, які надходять на погашення заборгованості в соціальній сфері, категорично не погодилися з такою постановкою питання. Мовляв, із профвнесками можна почекати до кращих часів. Чи варто говорити, що в учительських колах зітхнули з полегшенням...
За подальшими роз'ясненнями ми звернулися до начальника управління шкіл-інтернатів і дошкільних закладів Міносвіти Віталія Покася. Як видно з назви управління, Віталій Петрович опікується найвразливішою категорією школярів - інтернатською. Тож ми запитали, яким є механізм правового захисту дітей у разі прояву жорстокості з боку вчителів.
- За останні роки Господь милував, пам'ятаю лише один кричущий факт - у Херсонщині.
- Коли надходить скарга від батьків, громадськості, то на місце виїжджають представники управлінь чи Міносвіти. У разі потреби залучаємо працівників, приміром, Міністерства у справах сім'ї та молоді. У випадку з київською школою №116 спершу необхідно звернутись у міське управління освіти.
Тетяна ЗАХАРОВА, "День"
Плюс комп'ютеризація всієї країни Влада й "човники" - єдині Івано-Франківська мерія виступає за продовження терміну дії закордонних паспортів старого зразка
З початку нинішнього року в міський ВВІР вишикувалися довжелезні черги. Число бажаючих обміняти старі закордонні паспорти на нові набагато перевищує "пропускну" здатність паспортної служби. Річ у тому, що колись паспорти виписувалися вручну, а тепер видруковуються на комп`ютері, єдиному на всю Івано-Франківську область. Таким чином, за один місяць обласний центр має можливість обміняти не більш як 450 документів. Черга ж уже перевищує 3500 чоловік. За таких обставин всі ці люди, вважають в міському ВВІРі, зможуть отримати закордонні паспорти лише під кінець року.
А тим часом негативні наслідки від паспортного нововведення спостерігаються вже зараз. За словами міського голови Богдана Боровича, центральний речовий ринок міста останніми днями спорожнів наполовину. Люди не мають чим торгувати, а виїхати за кордон для поповнення торговельних запасів не можуть. І найгірше те, що, очевидно, ще довго не зможуть. Від цього страждає як міський бюджет, який не доотримує коштів від діяльності ринку, так і самі люди, яких держава перетворила на "базарників". Затримки з обміном паспортів суттєво даються навзнаки також на автотранспортних підприємствах, які забезпечують міжнародні рейси. З початку року їхні автобуси возять більше повітря, ніж пасажирів.
На оперативній нараді міський голова дав завдання відповідним службам підготувати звернення до центральних органів влади з проханням продовжити термін дії закордонних паспортів старого зразка, яке, за законом, буде передано через обласну адміністрацію.
Тарас ТКАЧУК, "День"
Борються з вогнем голими руками Протягом трьох останніх років Сумська область утримує перше місце за кількістю загиблих під час пожеж у перерахунку на один мільйон населення. І зрушень на краще в цьому плані не передбачається, бо, наприклад, вже тільки в січні поточного року жертвами вогню на Сумщині стали десять чоловік. На думку заступника начальника УДПО Геннадія Волика, ситуація могла б бути значно кращою, якби в регіоні виконувався Закон України "Про державну пожежну охорону" у тій його частині, яка передбачає відповідне фінансування пожежної служби. Бо саме брак коштів є основною причиною, що не дозволяє сьогодні спецпідрозділам продемонструвати в повній мірі свою виучку під час оперативних виїздів за сигналом тривоги.
Про яку мобільність служби може йтися, коли, наприклад, за останні шість років в УДПО не придбано жодного нового транспортного засобу, а 77 пожежних автомобілів, або 50 відсотків бойових одиниць техніки, експлуатуються більше 20 років і підлягають списанню. Давно вже відпрацювали свій строк і 85% засобів зв`язку, які сьогодні теж потребують заміни. Пожежні частини протягом п`яти останніх років не отримують нового пожежно-технічного обладнання, бойового одягу та засобів захисту органів дихання. Дійшло до того, що бійці пожежних підрозділів змушені як екіпіровку використовувати гумові чоботи, повідомляє кореспондент "Дня" Сергій ХАНІН.
Выпуск газеты №:
№80, (2007)Section
Общество