У Києві відкрився купальний сезон
До нього готові 26 пляжів, а ще 32 — потрапили до списку заборонених
Немає жодної людини, яка б не чекала літа — пори відпусток, відпочинку й оздоровлення. А як же без купання на пляжах? Першими оголосили про відкриття купального сезону у Криму, а позавчора він відкрився й у Києві. До прийому відпочиваючих нині готові 26 офіційних столичних пляжів і ще десятки невеликих місць для відпочинку.
За словами експертів, їхня кількість за останні 10 років збільшилася у кілька разів, а Київська міська держадміністрація планує впорядкувати до наступного року ще 35 зон відпочинку біля водойм. Але для киян важлива не кількість пляжів, а їхня якість. Щороку Київська міська санепідемстанція перевіряє рівень забрудненості води в Дніпрі та озерах і ставках, а також піску на пляжах. Як наслідок, виникає список заборонених місць для купання. Нині до цього переліку потрапили, зокрема, Русанівський канал, озера «Віра», «Либідське», «Сирецьке», «Центральне», ставки житлового масиву Теремки, водойми на проспекті Бажана та інші — усього 32 табуйовані зони.
Основна причина, через які у водоймах заборонено купатися — непристосованість (бетонні береги, відсутність обміну води у невеликих за об’ємом водоймах) та забрудненість води та прибережної зони. Як запевнили «День» експерти, табуйований список — не такий вже й великий у порівнянні з кількістю столичних водойм — 300.
— Столичні пляжі будуть перевірятися санепідеміологами через кожні 10 днів упродовж усього купального сезону, — розповів директор Державного комунального підприємства «Плесо» Микола Щепець. — Жорсткий контроль потрібний для того, аби вберегти людей від зайвих ризиків: інфекційних захворювань, травм тощо. Цього року купальний сезон розпочався 22 травня (зазвичай він відкривається тоді, коли температура води становить понад 17 градусів). У четвер увечері таку температури зафіксовано у водах Дніпра, а от з купанням у закритих водоймах — ставках та озерах — ще треба почекати. У будь-якому разі на пляжі встигнуть побувати усі бажаючі, адже купальний сезон триватиме аж до середини вересня, а можливо, й довше — залежно від погодних умов.
В управлінні охорони навколишнього природного середовища КМДА «День» також переконали у тому, що ситуація з пляжами у Києві більш-менш позитивна: погіршення води не відбувається, кількість зон для відпочинку зростає, і кияни начебто не скаржаться. Проте з цим категорично не погоджується перший заступник Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, яка називає стан пляжів у Києві поганим. За її словами, столичній владі потрібно вирішити низку водних проблем: забудову прибережної смуги, засміченість пляжів, що вже й говорити про забрудненість багатьох водойм стічними водами, промисловими відходами тощо.
Втішає те, що вхід на всі київські пляжі буде вільним, упорядники братимуть символічну плату лише за пляжні атракціони, прокат човнів, рушників, шезлонгів тощо. Але без цього і відпочинок — не відпочинок. Не забули комунальники й про безпеку відвідувачів. У разі нещасного випадку на поміч прийдуть рятувальники 12 рятувальних постів. За словами Миколи Щепця, за останні кілька років кількість нещасних випадків значно зменшилась — громадяни стали обережнішими, та й рятувальників на пляжах побільшало.
Незважаючи на застереження екологів, кількість відпочиваючих на столичних пляжах не зменшується. Щороку їх відвідує 30—50 мільйонів киян та гостей міста. За даними ДКП «Плесо», найбільше пляжників було у 2002 році — аж 52 мільйони. Цьогоріч очікують не меншого напливу.