Перейти к основному содержанию

Коротко / ПЛАНЕТА

01 июня, 00:00

«Керченська альтернатива» для Москви

Україна може запропонувати альтернативні шляхи вирішення проблеми оформлення державного кордону в Керченській протоці у разі, якщо в ході нинішніх україно-російських переговорів не буде досягнуто згоди з цього питання. Про це на брифінгу учора заявив посол із особливих доручень МЗС України Олександр Купчишин, який очолював українську делегацію на переговорах із російською стороною про розмежування Чорного й Азовського морів і Керченської протоки. «Якщо переговори не матимуть перспектив, ми пропонуватимемо альтернативні шляхи вирішення цієї проблеми. Це можуть бути й засоби міжнародної юрисдикції, і засоби нашого внутрішнього законодавства», — наголосив О. Купчишин. Разом із тим він зазначив, що це питання на нинішньому етапі не розглядають. О. Купчишин також висловив упевненість, що можливості переговорів між Україною та РФ поки що не вичерпані, а також нагадав, що президенти двох країн доручили узгодити це питання до кінця року.

Хороший «візовий» початок

Україна розглядає рішення Чехії, Словаччини й Естонії про надання українцям безплатних віз як крок до повномасштабної угоди про спрощення візового режиму. Про це на брифінгу заявив заступник керівника прес-служби МЗС України Дмитро Свистков. «Україна розцінює рішення урядів Чехії, Словаччини й Естонії як черговий крок до підписання повномасштабної угоди про спрощення візового режиму для громадян України, які відвідують країни-члени Євросоюзу», — наголосив Д. Свистков. Він повідомив, що МЗС України відстежує й аналізує проміжні результати застосування безвізового режиму між Україною, ЄС та Швейцарією. Зі слів заступника керівника прес-служби, таким чином можна врахувати переваги та недоліки введення безвізового режиму, щоб розробити пропозиції з цього питання.

Домінік де Вільпен став новим прем’єром Франції

Жан-П’єр Раффарен, прем’єр-міністр Франції, пішов у відставку. На чолі кабінету міністрів став Домінік де Вільпен, який до останнього часу перебував на посаді міністра внутрішніх справ. Причиною відставки Раффарена став негативний вердикт, винесений виборцями на референдумі про європейську конституцію. Тим часом лідери ЄС намагаються втихомирити пристрасті навколо результатів референдуму у Франції. «Зараз справді важливо продовжувати працювати як і раніше та не дозволити собі впасти в психологічний параліч», — сказав координатор зовнішньої політики ЄС Хав’єр Солана. Інші представники ЄС наполягають на тому, що конституція була прийнята вже в дев’яти країнах Європи, і голосування у Франції не можна сприймати як вето, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Сорос заперечує причетність до революції троянд

Відомий американський бізнесмен Джордж Сорос заявив, що ситуація в Грузії покращилася після так званої революції троянд, проте відкинув причетність до її організації. «Я стежу за подіями та можу сказати, що влада проводить у Грузії зміни на краще», — заявив Сорос журналістам у Тбілісі. «Саакашвілі загалом сильний лідер, але йому необхідно пройти революційний період», — зазначив фінансист. Разом із тим Сорос спростував заяви представників деяких політичних сил Грузії, які приписують йому організацію революції троянд. «Повалення небажаного режиму незалежно здійснив грузинський народ, чим ще раз підтвердив прихильність до демократичних цінностей», — наголосив Сорос. «Приклад Грузії позначається на всьому пострадянському просторі, в тому числі й у Росії», — вважає американський бізнесмен. Під час перебування в Грузії прихильники екс- президента Звіада Гамсахурдіа закидали яйцями авто Сороса, повідомляє Інтерфакс. Цими днями Сорос перебуває в Україні.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать