Коротко / УКРАЇНА
Діти Житомирщини відпочинуть у Салоніках
Група дітей із Житомирської області — регіону, найбільш потерпілого від катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції — прибула на відпочинок до Салонік у рамках щорічної комплексної програми літнього оздоровлення українських дітей у Греції, яку реалізовує амбасада України в цій країні. Вітаючи українських гостей, віце-мер Салонік з гуманітарних питань пані Зеломосіду зазначила, що їхнiй приїзд є першим спільним заходом у рамках побратимської угоди, підписаної мерією Салонiк під час візиту до цього міста в квітні цього року Президента України Леоніда Кучми, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу українського МЗС. Адміністративна рада Салонік одноголосно вирішила надати українським дітям із районів, потерпілих від аварії на ЧАЕС, можливість відпочити в кращому таборі регіону «Кемпінг Посіді». Віце-мер також висловила впевненість у подальшій співпраці з амбасадою України в цьому напрямкові, а також вона очікує, що ініціатива щодо оздоровлення українських дітей, уперше підтримана мерією Салонік, стане доброю й багаторічною традицією.
Підприємцям — зелене світло
Понад 77 тисяч суб’єктів підприємницької діяльності, 190 тисяч працівників малого бізнесу, 15% продукції, яка випускається в області, — плоди діяльності саме підприємницьких структур. Такі показники Львівської області, яка посiдає друге місце в розвитку малого бізнесу в Україні. Можна з упевненістю сказати, що мікроклімат для ініціативних людей тут створено непоганий. Наприклад, завдяки «Гарячій лінії», яка ось уже три роки стараннями Асоціації роботодавців Львівської області виводить на пряму розмову всіх зацікавлених у розвитку малого бізнесу. У кінці минулого тижня на «Гарячу лінію» прийшов голова обласної держадміністрації Олександр Сендега. До позитивних чинників можна віднести відкриття в області більше нiж двадцяти єдиних офісів для бізнесменів. А нещодавно досвід спрощеного дозвільного процесу перейняло й місто Львів, де створення так званого єдиного вікна виявилося чомусь непростим ділом. Раніше, щоб заснувати свій бізнес, доводилося бігати по інстанціях та витрачати на оформлення різних паперів майже півроку. Тепер же на все буде потрібно лише десять днів. Що цікаво, районні центри відреагували на заклик Президента України всіляко сприяти створенню нових суб’єктів підприємницької діяльності швидше. Але тепер «підтягся» і Львів. На черзі відкриття в місті інформаційно-аналітичного центру і громадської приймальні для підприємців області, повідомляє Ірина ЄГОРОВА, Львів.
У Донбас прибувають інвестиції
Від початку року в економіку Донецька надійшло $23,8 млн. інвестицій. Загалом по місту надходження інвестицій досягло $260,5 млн. Сьогодні реалізовується взагалі 59 інвестпроектів на загальну суму 404,4 млн. дол. США, з яких 29 — за участю іноземних інвесторів. Реалізація раніше розпочатих інвестпроектів дозволила додатково створити 5599 нових і зберегти 8541 робоче місце. Інвестиції повністю отримано за 24-ма проектами, за 22-ма проектами — освоєно. За 6 місяців 2003 р. міськвиконкомом укладено договір на реалізацію 4 нових інвестпроектів. Iз початку року платежі до бюджету від підприємств, що працюють у рамках ВЕЗ, становили 87,9 млн. грн., а надані пільги — 139,2 млн. грн. З моменту реалізації інвестпроектів у Донецьку ці цифри склали, відповідно, 495,3 млн. грн. і 667 млн. грн., повідомляє Сергій КУЗІН, Донецьк.
Профілактика крадіжок за рахунок крадіїв
Вінницькі енергетики оголосили війну розкрадачам електричного струму. Всім, кого впіймали на гарячому і довели у суді факт розкрадання, електролічильник накривають боксом, що не дозволяє скручувати показники, а дріт від основної мережі заізольовують і, таким чином, крадії вже не можуть обкрадати ВАТ «АК Вінобленерго». В області вже встановили майже 2 тис. таких боксів за рахунок крадіїв. Це робить лічильники відкритими для контролерів та недосяжними для злодіїв. Зараз тільки в обласному центрі, за офіційною статистикою, вкрадено майже 6 тис. лічильників, але, як каже головний метролог ВАТ «АК Вінобленерго» Валерій Таран, насправді у будинках не вистачає не менше нiж 10 тис. лічильників. Часто вінничани знімають їх самі в себе, безкоштовно користуються струмом, а про «крадіжку» повідомляють лише тоді, коли до них приходить інспектор. Тому у вигляді експерименту, енергетики за свій рахунок, а це близько 2 млн. грн., заізолюють дроти та навішають бокси на лічильники всіх будинків одного з сіл регіону. Якщо експеримент себе окупить, а отже, вдасться, ця модернізація охопить всю область, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.
Выпуск газеты №:
№134, (2003)Section
День України