Перейти к основному содержанию

Нові мільярдери

Опубліковано рейтинг журналу «Форбс»
01 марта, 00:00

Американський журнал «Форбс» опублікував щорічний список найбагатших людей світу. Цього разу в ньому виявилося 476 мільярдерів. Лідером, як і раніше, є голова компанії Microsoft Білл Гейтс, його багатство журнал оцінив в $40,7 мільярда. На другому місці, як і минулого року, інвестиційний геній Уоррен Баффет ($30,5 млрд.). До списку мільярдерів увійшла і відома американська телеведуча Опра Уїнфрі, чиї статки вже більше за мільярд. Вона — перша чорношкіра жінка в омріяному рейтингу.

Українців у звіті «Форбс» як і раніше немає. «Ізюминкою» нинішнього списку стала солідна кількість представників Росії. Три роки тому у списку не було жодного російського магната. Сьогодні ж у ньому 17 росіян, десять з них — «новачки». Таким чином, за кількістю мільярдерів Росія поступається лише США, Німеччині та Японії, зазначає Бі Бі-Сі. Судячи зі всього, Росіямає найбільший показник кількості мільярдерів по відношенню до ВВП країни. Він також досить високий у Мексики, Малайзії та ряду інших відносно бідних країн, що розвиваються, з сильною експортною індустрією. Саме експорт — головне джерело багатства російських мільярдерів. Дванадцять із них — «нафтові барони», четверо займаються виробництвом та експортом металів і лише один — Володимир Євтушенков — керує корпорацією «Система», 40% активів якої пов’язані з телекомунікаціями.

«Фабрикою» російських крезів стала компанія «ЮКОС», яка нещодавно вийшла на перше місце за обсягами видобутку нафти. Найбагатший росіянин — голова цієї компанії Михайло Ходорковський. Його капітали «Форбс» оцінив у $8 млрд. За рік Ходорковський більш ніж подвоїв свої статки і посів 26-е місце у загальносвітовому списку багатіїв. Ще п’ятеро (Леонід Невзлін, Михайло Брудно, Володимир Дубов, Платон Лебедєв і Василь Шахновський) стали мільярдерами, працюючи в «ЮКОСі». На другому місці в «російському списку» — губернатор Чукотки і власник «Сибнефти» Роман Абрамович ($5,7млрд. порівняно з $3 млрд. минулого року). На третьому — Михайло Фрідман, голова «Альфа-груп» ($4,3 млрд.). Крім них, у списку власники «Норильского никеля», «Русского алюминия», «Северстали», «Лукойла», «Сургутнефтегаза», «Сибнефти», «ТНК» та «Интерроса».

Цього разу у списку не виявилося двох «газівників» — екс-прем’єра Росії та голови «Газпрому» Віктора Черномирдіна і Рема Вяхірева, в минулому — всевладного голови газового гіганта. Віктор Черномирдін — нині Надзвичайний і Повноважний Посол Росії в Україні, свого часу він був категорично незгодний з журналом «Форбс», який зарахував його до мільярдерів (укладачі рейтингу оцінювали статки Віктора Степановича у $1,1 млрд.)

У розділі «Королі, королеви і деспоти» лідером є саудівський принц, на другому місці — султан Брунея. Багатство іракського президента Саддама Хусейна журнал оцінив у $2 млрд. — це вчетверо більше, ніж у британської королеви Єлизавети II.

Загальне багатство найбагатших людей світу сьогодні становить $1,4 трильйона. Обвали фондових ринків та економічні труднощі по всьому світу призвели до того, що багато мільярдерів істотно збідніли. Якщо ще 1999 року статки традиційного останніми роками лідера списків супербагатіїв Білла Гейтса оцінювали у сто мільярдів доларів, то зараз його багатство коштує більш ніж удвічі менше. «Важко заробити мільярд, але ще важче його зберегти», — іронізують укладачі рейтингу. За їхніми даними, із 476 мільярдерів майже половина — 218 осіб — зазнають серйозних ділових труднощів.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать