Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Бюджетно-податковий штурм

Василь РОГОВИЙ: Зміни щодо ПДВ і прибутку потрібні вже цього року
17 мая, 00:00

— Василь Васильович, на якому етапі зараз підготовка бюджетного проекту?

— Позиція уряду щодо бюджетної резолюції на сьогодні сформульована тільки в загальних рисах. Можна вже сказати, що планується дефіцит бюджету не більше 0,5% від ВВП, при цьому загальний фонд має бути бездефіцитним. Втім, ще слід врахувати всю суму проблем, які чекають бюджет в 2003 році. А це виконання соціальних зобов’язань, обслуговування зовнішнього боргу, на це впливатиме динаміка економіки, яку ми очікуєм. Так що робота ще триває. Ми домовились вже з багатьох питань, в основних моментах є розуміння. Це дуже важливо, оскільки бюджетна резолюція інтегрує не тільки бачення економічного блоку Кабінету Міністрів, вона враховує бачення основних міністерств, і, власне, всієї урядової машини. З цієї точки зору нарешті почалось конструктивне обговорення. Багато позицій, які ще тиждень тому викликали дискусію, сьогодні вже трактуються як багато в чому наближені.

— Відомо, що уряд одночасно готує проект податкових змін. Запровадити їх планується з наступного року?

— Податкові зміни будуть обов’язково. Загалом, уряд виходить з того, що ключовим інструментом, який дозволить оздоровити бюджет і надати нові поштовхи для розвитку реальної економіки є, звичайно, прийняття Податкового кодексу. Але ми реалісти. Ми виходимо з того, що було б, мабуть, нереалістичним розраховувати на прийняття Податкового кодексу до початку внесення урядом на розгляд парламенту проекту бюджету на наступний рік. Саме тому ми підготували цілий пакет змін та доповнень до чинного законодавства. Вони стосуються зокрема ПДВ, податку на прибуток, акцизних зборів. Крiм того, нами пiдготовлений новий законопроект, який переглядає систему оподаткування доходів громадян. Цей пакет найближчим часом обов’язково буде внесений. Причому по деяких законопроектах, перш за все, тих, що стосуються ПДВ та податку на прибуток, ми хочемо, щоб вони не очікували наступного року. Треба, щоб вони якомога швидше були розглянуті і почали працювати вже у нинішньому році.

— На яких податкових змінах уряд наполягатиме в першу чергу?

— Одна з найголовніших проблем, яку треба розв’язати оперативно, це повернення ПДВ експортерам, погашення бюджетної заборгованості у цій сфері.

— Чи слід очікувати, що знову буде спроба скасувати пільги для деяких груп громадян та підприємств?

— Так, в пакеті передбачається і питання перегляду деяких пільг. Але кого воно торкнеться, говорити зарано. Я думаю, що 29 травня, коли ми будемо розглядати в Кабінеті Міністрів цей пакет, можна буде остаточно відповісти на це запитання. Ці законопроекти перебувають на кінцевому доопрацюванні.

— Ви сказали про заплановану зміну акцизів, над чим саме у цій сфері працює уряд?

— Ми зараз вивчаємо динаміку зміни акцизних ставок за останні роки, щоб визначити, як вони впливали на економічну ситуацію, в тому числі і на інфляційні процеси.

— Чи плануються зміни ставок акцизів на нафтопродукти, тютюнові та алкогольні вироби?

— Я не виключаю, але конкретно говорити ще рано. В усякому разі, відповідь буде 29 числа, бо ще немає остаточно узгодженого рішення.

ДО РЕЧI

Олександр ШЛАПАК : гривня залишиться стабільною

Курс гривні до долара у поточному році не опуститься нижче рівня 5,45—5,5 грн./$1, — заявляє міністр економіки і євроінтеграції України Олександр Шлапак. З його слів, основою для цього є позитивне торгове сальдо, яке, за його прогнозом, у цьому році перевищить 2 млрд. грн. «Таким чином, жодних причин девальвувати національну валюту немає», — сказав Інтерфаксу-Україна міністр. На його думку, перевищення курсу гривні проти показників, закладених до бюджету-2002, не погіршить виконання бюджету: недобір податків з імпорту буде компенсовано економією при обслуговуванні зовнішнього боргу. У той же час він закликав Національний банк штучно не ревальвувати гривню. «Ми будемо підтримувати ту політику, яку проводить сьогодні Нацбанк, а саме — помірна девальвація гривні, яка укладалася б в інфляційні, так би мовити, параметри», — підкреслив О. Шлапак і вказав також, що до кінця 2003 року Мінекономіки прогнозує курс гривні на рівні 5,6—5,65 грн./$1.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать