Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Чорнило сохне швидко

Місце сидіння визначає манеру «коаліційності»
25 июля, 00:00

Візьмімо для прикладу «Декларацію про наміри щодо створення спільного передвиборного блоку політичних партій: Аграрної партії України, Народно-демократичної партії, Партії регіонів та Політичної партії «Трудова Україна». В названому документі, скріпленому підписами керівників вищезазначених партій, є, зокрема, такі слова: «Передвиборний блок партій має намір узгоджувати позиції щодо оцінки діяльності органів представницької та виконавчої влади всіх рівнів». Датований документ 17 липня цього року.

Наступного дня, тобто 18 липня, прес-служба НДП, одного з учасників «блоку чотирьох», з приводу спроби відставки прем’єр-міністра Криму Сергія Куніцина заявляє: «Партія розцінює цей черговий демарш як ще одне яскраве свідчення того, що противники стабільності в АРК продовжують свої брудні кулуарні інтриги, незважаючи на ті руйнівні соціально-економічні наслідки, які матиме їх наполегливе бажання підірвати позиції виконавчої влади в Криму напередодні виборів 2002 року». НДП також вважає, за свідченням її прес- служби, що спроби вищезгаданих «противників стабільності» зняти з посади С.Куніцина робляться тому, що той заважає їм «безперешкодно розпоряджатися майновими та владними ресурсами у власних цілях і не дає напередодні виборів 2002 року поділити територію півострова на «вотчини».

Як відомо, Сергія Куніцина було таки знято з посади за згодою Президента Кучми. А названі прес-службою НДП «противники стабільності» частково складаються в Криму із активу «Трудової України», з якою НДП напередодні домовилась «узгоджувати позиції». Саме голоси «трудовиків» стали визначальними в екзекуції Куніцина в парламенті АРК.

Одне з двох — або кримські депутати не читали декларації керівництва своїх партій, або декларація нікого ні до чого не зобов’язує, особливо, коли є спокуса, говорячи мовою НДП, «безперешкодно розпоряджатися майновими і владними ресурсами». Боротьба за ці ресурси в нещодавно продекларованому блоці кількох вітчизняних «партій влади» дасть ще не один приклад нехтування щойно даними обіцянками. Важко звинувачувати чи виправдовувати одну із сторін. Їх можна тільки зрозуміти — бо ж окрім розставлених на різних щаблях влади своїх людей ніякого іншого ресурсу для успіху на виборах жодна із партій, що продекларували «блок чотирьох», не має і вже не матиме. Ще восени минулого року на установчому з’їзді партії «Трудова Україна» на запитання автора щодо продовження практики формування партійної фракції із вже «готових» депутатів, Андрій Деркач відповів, що партія не збирається відмовлятися від методу, що приніс успіх.

Справді, на останніх виборах до парламенту кримської автономії партії «Трудова Україна» не існувало в природі, а тепер фракція «трудовиків» пропонує на посаду прем’єра Криму свою людину. У «партіях влади» партійність розуміють по–своєму.

Що ж до підписів на різноманітних деклараціях та заявах, на які такі щедрі нині партійні лідери, то чорнило, яким ставляться ці підписи, швидко не тільки висихає, а й зовсім вицвітає, роблячи ці заяви папірцями, які мало чого варті.

ДО РЕЧІ

Вчора відбулось останнє робоче засідання кримського уряду на чолі з Сергієм Куніциним. С.Куніцин подякував членам уряду за професійну роботу. «Кримський уряд йде у відставку з достоїнством, а Верховна Рада АРК «йде нас не з достоїнством», заявив С.Куніцин. За його словами, уряду не соромно дивитися людям у вічі. Він заначив, що його команді довелося працювати в дуже «складній обстановці», яка, за словами С.Куніцина, була створена штучно, «імпульси якої виходили, в основному, з парламенту». За словами С.Куніцина, «те, що робилось у ВР Криму, має не тільки політичний сенс, але й майновий». По суті, зазначив він, йдеться про перерозподіл власності, повідомило агентство УНІАН. «На жаль, життя ще раз довело, що в політиці про моральність говорити безперспективно, і це для мене добрий урок», — сказав він. Сергій Куніцин розуміє, що рішення про його відставку не правове, а політичне, тому що, за словами С.Куніцина, є ухвала Центрального районного суду Сімферополя про нелегітимність відставки кримського уряду, є рішення колегії Верховного суду АРК. С.Куніцин повідомив, що 23 липня він зустрічався з Президентом України Леонідом Кучмою і сказав главі держави, що «не ображається на нього». «Це його політична воля приймати мою відставку чи не приймати», — зазначив С.Куніцин.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать