Перейти к основному содержанию

Вотум недовіри Бараку відкладено на місяць

31 октября, 00:00

Вотум недовіри нинішньому ізраїльському прем’єр-міністру Ехуду Бараку не очікується щонайменше в найближчий місяць, повідомив учора кореспонденту «Дня» голова ізраїльської партії «Демократичний вибір», депутат Кнессету Роман БРОНФМАН. Це пов’язане з рішенням голів опозиційних сил таких, як «Шаас», «Лікуд», поки що не впроваджувати такого кроку в життя.

В усьому іншому ситуація на Близькому Сході поки що не зазнала значних змін. Сутички між палестинцями та ізраїльтянами все ще тривають. У Секторі Газа було поранено унаслідок вибуху ізраїльського вояка. П’ятьох палестинців було застрелено ізраїльськими військовими в неділю біля Західного Берега ріки Йордан та в Секторi Газа. Відтак , за місяць невпинних сутичок загинуло близько 150 осіб — переважно арабів. Мирний процес на Близькому Сході фактично канув у небуття.

Обидві ворогуючі сторони поки що не зробили жодних конкретних кроків для припинення кровопролиття. Палестинський керівник Ясір Арафат поки що не демонструє схильності до відновлення переговорів. Після недвозначного посилання «в пекло» усіх мирних ініціатив ізраїльтян Арафат вдався до чергового словесного пресингу, заявивши, що його народ не припинить боротьбу, допоки над Єрусалимом не розвіватиметься палестинський прапор.

Намагання ізраїльського прем’єр-міністра Ехуда Барака створити тимчасовий уряд єдності за участю праворадикальних «яструбів» на чолі з лідером «Лікуду» Аріелем Шароном, якого багато хто вважає чи не основним провокатором нового протистояння на Близькому Сході, поки що не увінчалися успіхом. Проте страх перед можливим вотумом недовіри, висловленим ізраїльським парламентом, спонукав Барака до прийняття швидких і кардинальних рішень. Ймовірність відставки Барака сьогодні не виглядає нереальною. Якщо у травні минулого року, одразу після перемоги Барака на виборах, до правлячої коаліції входило до сімдесяти прибічників нинішнього прем’єра, то зараз — не більше 30.

Відповідаючи на запитання про реальність створення тимчасового уряду єдності в Ізраїлі, депутат Кнессету Роман БРОНФМАН повідомив, що такий крок є цілком можливим. Після відновлення кровопролиття на Близькому Сході, зазначив пан Бронфман, в Ізраїлі сталася фактична консолідація всіх сил. Протистояння палестинців і ізраїльтян змусили багатьох переглянути свої найрадикальніші позиції. Тому всі сходяться на тому, що мирний процес на Близькому Сході треба відновити. Пан Бронфман додав, що рішення Ехуда Барака про створення уряду єднання «треба зрозуміти», «з ним важко не погодитися». Бронфман назвав сміливим запрошення для участі в цьому уряді Аріеля Шарона, який вимагає досить непростих гарантій від прем’єр-міністра, зокрема щодо накладання на будь-які рішення, що стосуватиметься мирного процесу, вето. Ізраїльський парламентарій підкреслив, що ані палестинці, ані ізраїльтяни не бажають ескалації воєнних дій у регіоні. Той зрив, який стався майже місяць тому, стався через втрату контролю в Палестинській Автономії її керівником Арафатом, підкреслив Бронфман. Єдиним можливим виходом із нинішньої ворожнечі, голова партії «Демократичний вибір» вважає переговори і підписання остаточної мирної угоди. Підписання тимчасових документів, а відтак і нетривке припинення протистояння, зовсім не забезпечить постійного відновлення миру.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать