Рубильником — по рівних можливостях
Вінницька ТРК «Простір» на межі ліквідаціїНеприємностi, як розповiв директор компанiї Анатолiй Тичинський, почалися з того, що новопризначений в.о. заступника голови облдержадмiнiстрацiї Андрiй Рева, виступаючи 11 серпня по одному iз слухняних телеканалiв, пообiцяв «розiбратися» з «Простором». Уже наступного дня прийшли першi перевiряючi, якi не виявили якихось порушень з боку ТРК.
Паралельно розпочався психологiчний тиск: пiсля публiцистично-полiтичних передач на студiю неодноразово телефонували невiдомi, якi погрожували журналiстам фiзичною розправою. Чекати цього довелося недовго: 16 серпня невiдомий неподалiк вiд примiщення ТРК побив журналiстку Наталю Довгу (див. «День» за 19.08.99).
Одна за одною на ТРК пiшли рiзноманiтнi перевiрки: вiддiл боротьби з економiчною злочиннiстю мiсцевої мiлiцiї, контрольно-ревiзiйна служба та iн. Зрештою, лазiвку знайшла Державна iнспекцiя електрозв'язку у Вiнницькiй областi, начальник якої Л.Старостiн наказав негайно призупинити роботу радiорелейних станцiй, якi експлуатує «Простiр+». Вiн послався на те, що нiбито Вiнницька обласна державна телерадiокомпанiя передала для експлуатацiї апаратуру без дозволу iнспекцiї.
Найцiкавiше в цiй ситуацiї те, що, як повiдомив Анатолiй Тичинський, апаратуру для «Простору» передала зовсiм iнша органiзацiя — Iнститут електронiки — для випробування в реальних умовах зі встановленням на штатнi мiсця. Згiдно з домовленістю, випробування мали завершитися наприкінці жовтня.
Щоправда, в таких «тонкощах» нiхто розбиратися не став: вiд радiорелейки 9 вересня просто вiдключили живлення. А днями порiг «Простору» переступили податкiвцi й офiцiйно повiдомили про наступну перевiрку. Очевидно, відключення вiд ефiру замало. Тепер, напевно, стоїть завдання про пошуки мотивiв для лiквiдацiї цiєї телерадiокомпанiї взагалi.