Микола СОЛОВЙОВ: «...Київ був приречений на хуторянство, а Харків за лічені десятиріччя став робiтничим селищем»
Редактор газети «Вечерний Харьков» Микола Миколайович Соловйов народився в Рязані 56 років тому. Росіянин. У журналістиці 40 років, з них 30 — у Харкові. Закінчив філфак Харківського держуніверситету. Три роки служби на космодромі «Плесецьк», два — роботи електромонтажником на велозаводі, рік — кореспондентом радіотурбінного, майже 10 років — у Харківському міськкомі партії, тринадцятий сезон — редактор «Вечернего Харькова». Сам про себе: «У минулому житті — член, депутат, кандидат (КПРС, міськкому, міськради, в народні депутати тощо), у нинішньому: не перебуваю, та й не дуже прагну».
АНКЕТА «ДНЯ»
1. Ваша газета публікує багато критичних матеріалів. Коли це легше було робити — за комуністичних часів чи зараз?
2. Харків часто називають промисловою столицею України. Що, на ваш погляд, найбільш характерно в його взаємовідносинах зі столицею політичною — Києвом?
3. Скоро виповниться рік громадській українсько-американській акції «Харківська ініціатива», метою якої було залучення іноземних інвестицій у ваш регіон. Чого вдалося досягнути?
4. Влітку минулого року під час зустрічі американської неофіційної делегації на чолі зі Збігнєвом Бжезинським із представниками ділових кіл Харкова з американського боку прозвучало, що конверсія — це помилка (дешевше будувати нові, аніж перепрофілювати старі підприємства). Чи можна це положення підтвердити або спростувати на прикладі вашого міста, значна частина підприємств якого пов'язана з ВПК?
5. Як ставиться харківський директорський корпус до урядових декларацій про захист вітчизняного виробника після історії з Бушерським проектом?
6. Харків — великий науковий центр. У якому стані в ньому зараз академічна та прикладна науки?
7. У республіканських ЗМІ кількість повідомлень з вашого міста не відповідає його масштабу як промисловому, науковому та культурному центру. Як ви вважаєте, чому в цьому плані Харків є свого роду «чорною дірою»?
8. Кого з місцевих політиків ви вважаєте найбільш перспективним?
9. Чого чекають люди від майбутнього президента України?
10. Назвіть, будь ласка, політиків, які, на ваш погляд, мають реальні шанси перемогти на президентських виборах.
11. Яка цитата, політичний анекдот, дотепне висловлювання користуються в Харкові найбільшою популярністю?
12. Відкрите запитання. Що ще ви хотіли б сказати?
1. Так, раніше були часи, а тепер моменти! Легко на серці тільки від пісні веселої. А критикаЙ Вся різниця в тому, що тоді часто доводилося «бризкати» проти вітру з ризиком попадання у власне око, а заразЙ хоч плюй їм у вічі — все Божа роса!
2. Україна ніколи не мала столиці. Гадаю, немає сенсу робити елементарний історичний екскурс. Волею долі протягом сторіч Київ був приречений на хуторянство, а Харків за лічені десятиріччя став робiтничим селищем. І навіть Хрущову не вдалося стерти грань між містом і селом. От і всі взаємостосунки...
3. Нічого, окрім багатообіцяючих двосторонніх візитів. На початок року інвестори «вивели» з регіону, від гріха подалі, $3 млн. Так що, «не валяй дурака, Америка!». Точніше, не лови гав...
4. Збігнєв — вражина ще той, знає, що говорить. Харківські генерали ВПК Григорій Малюк, Анатолій Мялиця, Яків Айзенберг так і не освоїли виробництво сковорідок, колисок і іншого дріб'язку. А от танки, літаки, системи управління ракетними комплексами клепають, як і раніше. Щоправда, чужому дядькові...
5. З матюками.
6. У завмерлому.
7. Все тому ж. Див. відповідь на запитання 2.
8. Поки всi третього гатунку. На те вони й місцеві.
9. Честі й достоїнства.
10. Це може зробити кожний. Для мене сьогодні прийнятний тріумвірат М-Т-М.
11. Цитата. Не скажу «за весь Харків», скажу від себе й «старих відсидників»: «Не вір, не бійся, не проси!» Анекдоти два. Перший. Шепочуться Кучма та Пустовойтенко. — Погані справи, Валерію, — говорить Президент. — На виборах можемо пролетіти, як фанера над Парижем. Треба про запасний аеродром думати... — Та що тут думати, Леоніде Даниловичу! Приватизуй «Південмаш» та й годі. — А ти, Валерію? — А я трубний у Новомосковському. У цей момент із-за океану з'являється Лазаренко: — Хлопці, я нічого продавати не збираюся. Другий. Піймав наш Президент золоту рибку й вимагає, щоб у нього все було. А рибка йому у відповідь: — Та у тебе все вже було! Казка брехня...
12. Спасибі!
Ведучий рубрики «Прес-клуб «Дня» Валентин ПУСТОВОЙТ Тел. (044) 414-98-20, факс 414-43-31 e-mail:master@day.kiev.ua Запросивши колег висловити свою думку з актуальних проблем, редакція публікує їхні відповіді на анкету «Дня» без літературної правки.
Выпуск газеты №:
№40, (1999)Section
День України