Перейти к основному содержанию

Корпоративні права є, однак вигоди від них немає

Держава пробує розібратися зі своїми активами
01 декабря, 00:00

Такий перший результат 3-місячної діяльності новоутвореної державної структури. Доцільність її створення О. Таранов обгрунтовує так: держава, що має у своєму розпорядженні колосальний потенціал, повинна мати від цього вигоду. Навіть при дивідендах розміром 5% від акцій, що належать державі, можна, вважає голова агентства, істотно поповнити бюджет і ослабити податковий тягар.

Досі міністерства лише формально управляли своїми підприємствами і жодне з них, підкреслив О. Таранов, не відзвітувало про ефективність такого управління. Інший порядок набирає чинності тепер: із кожним керуючим укладатиметься договір, що містить конкретні зобов’язання, і в разі їхнього невиконання договір розривається. О. Таранов упевнений, що добре налагоджені контроль і аналіз звітності підприємства дозволять повною мірою судити про ефективність управління, і називає таку систему цілком прозорою. Для стимулювання керуючих передбачено створити спеціальний позабюджетний фонд.

Стововно взаємовідносин агентства і Фонду держмайна, то тут проблеми нібито немає: за словами О. Таранова, сьогодні між ними досягнуто «цілковитої згоди». Їхня діяльність ніяк не перетинається, оскільки ФДМУ є власником і займається відчуженням, а на агентство покладаються функції з управління державною часткою акцій. В основному агентство повинно здійснювати непряме управління, а прямо — лише невеликою кількістю підприємств — як припускає О. Таранов, у межах від кількох сотень до тисячі.

Керівник агентства вважає закономірним те, що відбувається зараз зміщення пріоритетів від приватизації до управління: адже в умовах економічної нестабільності інвестор завжди віддає перевагу найменшому ризику. На підтвердження своїх слів О. Таранов пообіцяв не пізніше, ніж через півтора місяця назвати великі зарубіжні компанії, що дали згоду управляти нашими підприємствами.

Блажен, хто вірує... Держава, декларуючи найкращі наміри, не раз переконувала нас у зворотному — в своїй нездатності управляти чим-небудь ефективно й розумно. Чи не той це випадок? Тим більше, що методи знову вибрано до болю знайомі...

№230 01.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать