Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Страсті за глиноземом

14 ноября, 00:00

Карнавка «непорозумінь» у приватизації Миколаївського глиноземного заводу незабаром обіцяє поповнитися відвертим суперскандалом. Кабінет Міністрів готується передати 55% статутного фонду МГЗ в управління українсько-американській корпорації «Ірен».

«Ми, коли дізналися про це, — у нас волосся стало сторч, — заявив «Дню» голова контрольної комісії ВР з питань приватизації Олександр Рябченко. — Відвертість такого кроку просто вражає». Обурені депутати направили в Кабмін запит з вимогою пояснити, з якого побиту контрольний пакет акцій підприємства (його приватизацію парламент припинив ще в квітні) раптом із держвласності переходить у приватні руки. І почалося. У Кабмін просто-таки зграями полетіли листи. Крім депутатів обурювалися працівники й диркорпус МГЗ, їх підтримала (в письмовому вигляді) Миколаївська міськрада. Директор МГЗ Віталій Мешин заявив агентству Українські новини, що працівники просять Кабмін не змінювати хід приватизації, міськрада, у свою чергу, вимагає передати держпакет в управління ЗАТ «Трудовий колектив МГЗ» (саме він нині контролює 30-відсотковий пакет акцій, продаж якого тягнеться багато місяців — Авт.).

Тепер усі чекають на відповідь. А вона, за достовірною інформацією з парламенту, може бути вельми простою. Кабмін, стверджують джерела, просто попросили, причому письмово...До речі, колишній генеральний директор корпорації «Ірен» Олександр Жовтіс — зараз народний депутат, член фракції НДП та Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу...

В остаточному рішенні віддати солідний глиноземний пакет у парламенті сумніваються й нагадують, що, от-от у ВР має пройти повторне слухання «у справі» МГЗ. Не виключено, що цього разу приватизацію глиноземного велетня буде розморожено. У цьому також є зацікавлені. Не таємниця, що за купівлю 31-відсоткового пакету акцій МГЗ змагаються міжнародна Trans World Group і найвідоміший російський Саянський алюмінієвий завод. Останній, до речі, досі є основним споживачем українського глинозему й не раз обіцяв інвестувати в МГЗ до $200 млн.

P.S. Голова Фонду держмайна Олександр Бондар висловлюється за якнайшвидшу приватизацію МГЗ. Якщо продаж не відбудеться найближчим часом, вважає О.Бондар, то вже наступного року через фінансово-економічні проблеми підприємство може зупинитися.

№219 14.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать