Чим сильна опозиція в «президентській області»
— Тетяно Іллівно, за рішенням п’ятого з’їзду «Громади» до 1 жовтня проводилася перереєстрація членів партії, які її результати?
— На сьогоднішній день у більшості районних і первинних організацій цю роботу проведено — із 170 тисяч чоловік, які перебували на обліку перед минулими виборами, своє членство підтвердили більшість. Однак, враховуючи роль дніпропетровської парторганізації, нам дозволили перереєстрацію продовжити. Проводимо індивідуальні бесіди, збори випадкових людей, як і зазначалося на з’їзді, нам потрібні.
— Дніпропетровщину завжди називали «президентською областю», в чому секрет численності тут опозиційних партій?
— Прийдіть колись до нас в облраду на прийом громадян і ви жахнетеся. Скарги і листи йдуть потоком. Днями в Кривому Розі у приміщенні міськради зібралися 2,5 тисячі знедолених. Людям просто нема чого їсти. Прийшла, наприклад, до мене робітниця «Південмашу», молода і симпатична жінка, отримує допомогу 36 гривень, а у неї дві доньки-учениці.
Інший приклад — мій родич живе в селі — сім’я, двоє дітей. Уже три роки в радгоспі не бачать «живих» грошей. Поїсти в селі знайдеться, а от одягнутися? Головний фахівець змушений ходити в драних черевиках — що далі?
— Як ви гадаєте, до президентських виборів щось зміниться?
— Нічого, хоч би гірше не було. У нас на Дніпропетровщині пенсіонерам хоч із затримками, але пенсії все-таки платять. Ми в обласній раді намагаємося тримати під контролем ці процеси. А от я була в західних областях — стоять літні люди на узбіччях, намагаються гриби-ягоди продати, щоб хоч якось протриматися. Я багато років пропрацювала на керівній роботі — в колгоспі, партійних органах, управлінні сільського господарства, але нічого подібного не пам’ятаю.
№195 13.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету
обов'язкове. © «День»
Выпуск газеты №:
№195, (1998)Section
Подробиці