Коротко / ПЛАНЕТА
Організатори 12-ї щорічної світової конференції з боротьби зі СНІДом, яка проходить у Женеві, закликали до ефективнішого застосування вже наявних засобів проти смертельної хвороби. Цього разу конференція особливо звертає увагу на те, що в країнах так званого третього світу стрімко зростає кількість хворих на СНІД і, відповідно, кількість смертельних випадків.
Нині 90 відсотків ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД у всьому світі — мешканці країн, що розвиваються. За даними ЮНЕЙДС — агенції ООН, що займається боротьбою зі СНІДом, поширення смертоносної хвороби в індустріалізованих країнах останнім часом іде на спад, однак у «третіх» країнах — зовсім протилежна картина.
Білл Клінтон хоче партнерства з Китаєм
Учора, під час відвідин Пекінського університету, президент США Білл Клінтон заявив, що він «переконаний, що для американського народу набагато краще мати рівне, сповнене поваги партнерство з Китаєм, ніж витрачати багато часу і грошей на його стримування» і зауважив, що «ХХI сторіччя буде для американців сторіччям партнерства з Китаєм». Вдруге за час перебування в Китаї Клінтон наголосив на важливості дотримання прав людини, проте аудиторія університету, що був джерелом заворушень 1989 року, насторожено сприйняла його заклики. Надмірна «щирість американської посмішки» Клінтона навіть викликала підозру в декого з китайців.
Ієна стабілізується
Американський долар подорожчав на торгах у Японії в понеділок по обіді. Він коштував 141,98 ієни, що на 0,7 ієни більше, ніж у п’ятницю в Токіо, зате менше за 142,44 ієни, які давали за долар тієї ж п’ятниці в Нью-Йорку. У цілому біржові торги завершились успішно, і Ніккей піднявся більш як на 155 пунктів (понад 1 відсоток). Успіх був би більшим, якби не звіт центрального банку, після оприлюднення якого акціонери, продаючи, забирали курсові прибутки.
Найвищий курс долара (143,4 ієни) був зафіксований, як відомо, 17 червня, коли Японія і США разом почали грошову інтервенцію, аби зупинити падіння ієни.
Злочинець не дочекався вироку
У тюремній камері повісився Славко Докманович — колишній мер хорватського міста Вуковар, який очікував на вирок трибуналу ООН за участь у різанині 200 чоловік під час війни в колишній Югославії. Вердикт у справі Докмановича мав бути готовим за два тижні. Скоріше за все на нього очікувало пожиттєве ув’язнення. Самогубство Докмановича — перше серед військових злочинців у колишній Югославії.
Выпуск газеты №:
№121, (1998)Section
День Планети