Перейти к основному содержанию

Опозиція відкрила «другий фронт» у парламенті

25 июня, 00:00
Повторне вигнання грузинів з Гальського району Абхазії минулого місяця сколихнуло Грузію. Лінію влади, яка зайняла очікувальну позицію стосовно партизанського руху і не підтримала ополченців, опоненти називають «поразницькою». 

Проти президента Едуарда Шеварднадзе опозиція відкрила «другий фронт». Неабияк порідів депутатський корпус. 48 парламентаріїв, три фракції в повному складі (соціалісти, лейбористи і група «Відродження» від Аджарії) бойкотують пленарні засідання, протестуючи проти невірного й уразливого, на їхній погляд, курсу президента і правлячого Союзу громадян.

Більше за все Тбілісі стурбований позицією Батумі — це єдине автономне утворення Радянської Грузії, яке досі залишалося лояльним до центру, на відміну від Абхазії та Південної Осетії. Але саме навколо лідера Аджарії Аслана Абашидзе зараз акумулюється опозиція, яка бачить у ньому можливу заміну Едуарду Шеварднадзе. Показовим є початок з’їзду «відродженців» у Батумі, який визначить подальшу долю фракції. Серед запрошених на форум немає представників влади, зате в наявності повний спектр опозиції — від парламентської до ортодоксальних комуністів і звіадистів. Ті ж лейбористи кажуть про те, що не повернуться до парламенту, доки Шеварднадзе не сформулює реальну програму дій на майбутнє. Президент же направив на адресу з’їзду послання, в якому попросив проявити мудрість.

Нинішній альянс — свого роду підготовка до майбутніх, 1999 року парламентських і 2000 року президентських, виборів. Шеварднадзе стверджує, що до влади рвуться «демагоги і тимчасовики».

Політичні баталії, вважають у коридорах влади, — частина широкомасштабної змови проти держави. Мета очевидна: встигнути до кінця року дестабілізувати ситуацію, перешкодивши транзиту Грузією нафти Каспію, разом з якою до Грузії можуть надійти багатомільйонні західні інвестиції.

Стверджують, що опозицією маніпулює Кремль. Сам Абашидзе орієнтований на Москву, якій якраз і не вигідно, щоб Грузія зміцніла, — це означало б втрату впливу в такому геополітично важливому регіоні.

Складність позиції Шеварднадзе і в тому, що Союз громадян на ділі вийшов колосом на глиняних ногах. Амбітність і гарячковість молодих лідерів «громадян» припала не до смаку іншим партіям, що відкидають диктат.

Опозиція планує почати збирання підписів про проведення дострокових президентських виборів. Осінь може бути «спекотнішою» за літо.

Тбілісі

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать