Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Конференцiя іудеїв та християн — у Києві

25 июня, 00:00
У столиці відбулася конференція «Внесок єврейської та християнської етики у світову цивілізацію».

Діалог представників двох релігій, які протягом майже 2000 років вважали себе непримиренними ворогами, зорганізували Всеукраїнський єврейський конгрес, Єврейський фонд України й Міжнародний Соломонів університет. Значний внесок у підготовку конференції зробили члени Всесвітньої ради євреїв і християн на чолі з її президентом д-ром Мартином Штором. Це перша офіційна присутність в Україні організації, де вже понад 50 років плідно працюють вчені, теологи, соціологи 28 країн світу — євреї та християни. Вони шукають шляхи порозуміння та співпраці, маючи на меті назавжди покінчити з такими ганебними явищами, як антисемітизм, погроми, голокост, будь-яка расова чи релігійна дискримінація. Принагідно зазначимо, що конференція не є першим прикладом робочої зустрічі двох релігій в Україні. Так, представники християнських конфесій та іудаїзму вже кілька років співпрацюють у Всеукраїнськiй раді церков, створеній при Держкомітеті у справах релігій.

У роботі конференції брали участь численні гості з-за кордону, представники уряду й дипломатичного корпусу; збори вітали ієреї Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької та Римо-католицької церков, а також пастори кількох протестантських об’єднань. На жаль, присутність православного духівництва була не дуже помітною, хоча стосунки Церкви й Синагоги не є безпроблемними.

Лейтмотивом усіх виступів та доповідей на триденній конференції була одна тема — втілення в усі сфери суспільного життя моральних заповідей Біблії — спільного Святого Письма двох великих релігій. Бо, як написав колись Олександр Мень, «Християнство робить лише перші кроки в історії людства. В душі, в моралі всі ми досі залишаємося неандертальцями».

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать