Перейти к основному содержанию

Коротко

10 июня, 00:00
Спеціальний режим розрахунків за електроенергію

Уряд спільно з Нацбанком тимчасово запровадили спеціальний режим розрахунків за реалізовану споживачам електричну енергію, повідомляє агентство Інфобанк. Відтепер такі розрахунки проводитимуться через спеціальні розподільчі рахунки. Відповідні банківські установи відкриватимуть розподільчий рахунок постачальникам електроенергії, що мають ліцензії на її постачання за регульованим тарифом, — для зарахування коштів від споживачів і такий же рахунок — розпорядникові коштів гуртового ринку електроенергії (Національний диспетчерський центр Міненерго). Перерозподіл коштів між цими рахунками здійснюватиме відповідна банківська установа, керуючись договорами з постачальниками та розпорядником.

Названі уповноважені «із залишків» КС

Уряд уповноважив держпідприємство «Фінпром» і акціонерну компанію «Держінвест України» провести операції з компенсаційними сертифікатами (КС) і акціями відкритих акціонерних товариств. «Фінпрому» передаються залишки КС, які враховуються в Ощадбанку, а «Держінвестові України» — залишки КС, які враховуються в Національній страховій компанії «Оранта». Як повідомляє агентство Інтерфакс-Україна, залишки КС становлять близько 10% від загальної кількості КС, що видавалися громадянам як компенсація збитків від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадбанку й Укрдержстраху.

Підприємці України об’єднуються в черговий раз

У неділю в Києві закінчився засновницький з’їзд Партії малого й середнього бізнесу, повідомляє журналіст Зоя ГАМУРА. Лідером нової політичної структури став відомий на Оболоні підприємець Віктор Швець. З’їзд проводився в кафе «Розгуляй», але рішення ухвалив вельми серйозні. У програмі партії — захист внутрішнього ринку, допомога вітчизняному підприємцю, ухвалення Податкового кодексу, боротьба з монополізмом.

РЕГІОНИ

I Після перерви в кілька десятиліть на Херсонщині знову розпочалася промислова сівба цінної технічної культури — бавовника. «Біле золото» вирощуватиметься нині на площі 200 га на богарних землях Каланчацького і Білозерського районів. Спеціалісти вважають, що, попри різні думки, традиційна для Єгипту, Середньої Азії і Закавказзя культура має всі права на «громадянство» на півдні України.

 Перш ніж рекомендувати бавовник у промислове виробництво, був випробуваний 51 сорт, культивований на плантаціях у різних куточках земної кулі — від Китаю до Болгарії, повідомив кореспондентові «Дня» Василю ПІДДУБНЯКУ старший науковий співробітник Інституту зрошуваного землеробства УААН Юрій Степанов. З найкращого боку показав себе сорт «Бєлі ізвор» («біле джерело»), виведений болгарськими селекціонерами. Цікаво, що волокну не страшні ні осінні зливи, ні сніг — дозбирувати урожай можна й навесні.

 I ВАТ «Коробівське» (Черкаська обл.) закупило в Башкирії нову породу качок «крос благоварський», яка відрізняється особливими м’ясними і ваговими якостями, а також витривалістю. Нині ферма налічує майже 14 тис. голів качок. Звісно, це не 70 тис. голів, які тут мали за радянських часів, але радує те, що попит на продукцію зростає. Відносна дешевизна та висока якість гарантують успіх. Уже замовили в коробівців яйця та молодняк птиці птахофабрики з Дніпропетровська й Херсона. Як повідомив кореспондентові «Дня» Євгену БРУСЛИНОВСЬКОМУ голова правління АТ «Коробівське» Микола Лисенко, до кінця року тут буде вироблено близько 1 млн. штук яєць та 100 тонн м’яса.
 
 

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать