У новому парламенті буде новий представник Президента?

Початок роботи нового парламенту безпосередньо пов’язаний і з новими кадровими призначеннями: у керівництві ВР, уряді, ФДМ тощо. Цілком ймовірно, що найближчим часом може бути розглянуто питання про постійного представника Президента у парламенті. Хоча ця посада не має конкретних юридично закріплених функцій, зате має реальне політичне значення, пов’язане якраз із організацією взаємодії між законодавцями і виконавчою владою.
Такої посади, відповідного закону, що регламентує призначення й обов’язки «посланця» Президента у ВР, немає в більшості європейських країн. І та наполегливість, з якою Р.Безсмертний домагався оформлення свого правового статусу, лише підтверджує значущість і впливовість цієї особистості. Досить згадати, що Роману Петровичу вдавалося (і небезуспішно) лобіювати законопроекти, пов’язані з монополізацією енергоринку, а також певний час сприяти блокуванню нового закону про вибори на змішаній основі.
Проте, незважаючи на це, серед парламентаріїв немає упевненості в тому, що Л.Кучма залишить Р.Безсмертного на цьому посту, попри його вірну службу «царю й Вітчизні». На думку депутатів — представників ділових кіл, з якими зустрічався Президент нещодавно, навряд чи Леонід Данилович знайде виразника своїх інтересів у їхньому середовищі, враховуючи безславний досвід Ігоря Шарова — голови правління АТ «Інтергаз», попередника Р.Безсмертного.
Зате ходять наполегливі чутки, що новим представником Президента стане екс-радник Л.Кучми, народний депутат Дмитро Табачник. Щоправда, сам п. Табачник зауважив кореспондентові «Дня», що вперше чує про перспективу призначення його на посаду представника Президента в парламенті.
На запитання кореспондента «Дня» Ірини ГАВРИЛОВОЇ, хто буде представником Президента у новому парламенті, відповідають народні депутати ВР 14-го скликання:
Олександр Єльяшкевич, фракція «Громада»:
— Наскільки я розумію, у нас «безсмертний» представник Президента. Саме прізвище дає йому право незмінно працювати на цій посаді. Вважаю, що Президент навряд чи стане міняти свого представника, оскільки його безглузді ідеї відстоювати в парламенті дуже складно, і для цього повинна бути людина типу Романа Петровича, яка добре знає, що треба Президентові.
Станіслав Ніколаєнко, фракція СелПУ/СПУ:
— Я вважаю, що абсолютно не може бути довіреною особою Президента представник лівих сил. Тому що Л.Кучма дотримується правоцентристської позиції. Я думаю, що він шукатиме представника серед депутатів з числа народних демократів. На мій погляд, і Роман Безсмертний не може залишитися на цій посаді. Тому що Роман Петрович показав свої здібності, які, на мій погляд, дуже «високі», але не туди спрямовані. Краще б йому служити своїм виборцям, а не Президентові. Тому я гадаю, що Леонід Данилович не знайде собі представника у стані лівих, бо він сповідує ліберально-консервативну позицію, і причин для того, щоб Л.Кучма перейшов на соціально-демократичні позиції я не бачу.
Роман Безсмертний:
— Це запитання не до мене, і сьогодні воно мене абсолютно не цікавить. Посади даються не для того, щоб бути засобом розкоші. Вони даються для роботи. Якщо хтось вважає, що я не повною мірою виконую свої обов’язки, то я поступлюся наступнику. Мій принцип: Veci quod potui sacia meliora potentes.
Артур Білоус, фракція НДП:
— Роман Безсмертний працював на громадських засадах. Хоча й мав апарат,
але зарплату одержував тільки в секретаріаті Верховної Ради. Вважаю, він
повинен залишитися на цій посаді. Представник Президента повинен знати
внутрішню парламентську кухню. Безсмертний не просто сліпо виконував волю
чиновника з Банкової, а й міг висловити власну думку.
Выпуск газеты №:
№90, (1998)Section
Подробиці