Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Українське телебачення в Росії? Вельми сумнівно!

10 марта, 00:00
Анатолій ЛЕМИШ, Наталя ЛІГАЧОВА, "День"

Як відомо, поширена на початку тижня заява міністра інформації Зиновія Кулика щодо досягнутих з Росією домовленостей про взаємний обмін інформаційними потоками була зустрінута з певним здивуванням як з російського, так і з українського боку. Офіційний представник уряду РФ Ігор Шабдурасулов відкинув твердження, що незабаром один український телеканал, один радіоканал, а також низка друкованих видань поширюватимуться в Росії за рахунок федерального бюджету РФ.

Голова Національної ради України з питань ТБ й РМ Віктор Петренко висловив сумнів з приводу реальності подібних угод, яких, за словами Віктора Михайловича у нинішнього Міністерства інформації й колишнього Держтелерадіо УРСР було укладено десятки і жодна з них не виконується. Більше того, пан Петренко впевнений, що Україні немає чим заповнити ефірний час подібного українського каналу в Росії - через відсутність достатньої кількості якісних програм й фільмів власного виробництва.

Своєю чергою, Зиновій Кулик спробував розставити крапки над "і" на минулій прес-конференції у четвер. За словами Зиновія Володимировича, протягом декількох років діяла система, що дісталася нам з часів СРСР, коли інформаційні потоки йшли в одному напрямі - з Москви в Україну. Нині ж, після підписання угоди, Росія з Україною зобов'язалися будувати інформаційний обмін на паритетних засадах а, головне, Росія визнала інформаційний суверенітет нашої країни (!). Український канал поширюватиметься в Росії на території, яка приблизно така ж за площею, як Україна.

Кореспондент "Дня" поцікавився у Зиновія Кулика джерелами фінансування такої масштабної теле- і радіотрансляції. Він відповів, що могло бути і так: Росія платить за поширення свого сигналу в Україні, а Україна - за поширення в Росії. Але, з огляду на принцип паритету, простіше і Росії, і Україні закласти суми, що вимагаються, прямо у свій бюджет, і щоб кожна сторона сама платила за поширення програм протилежної сторони на своїй території. Тому міністрові інформації незрозумілі коментарі Ігоря Шабдурасулова. Втім, форми співпраці з Росією - заявив Зиновій Кулик, - мають бути визначені додатковими угодами. Щодо російського каналу, що має поширюватися в Україні - то, швидше за все, це буде РТР. Про те, якому ж із загальнонаціональних вітчизняних каналів - УТ-1, Студії "1+1", "Інтерові" або ICTV - доведеться при цьому поступитися місцем в ефірі, Зиновій Володимирович не уточнив. Втім, нинішня угода настільки примарна і некоректна, що більше схожа на відверто передвиборну агітку, ніж на серйозний проект, який хтось у найближчому майбутньому візьметься здійснювати.

 

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать