Інтелігенція створила "Собор".
Власне, називається він гордовитіше: Обласне громадське об`єднання "Мистецький центр "Собор", але, по суті, має зворушливу мету - дати притулок творчим людям Сумщини, які зневірилися у своїй потрібності суспільству, потерпають від нестатків і байдужості влади і вже не сподіваються, що офіціозні структури, на кшталт управління культури або номенклатурних відділень творчих спілок, здатні змінити в їхній долі щось на краще.
Один з ініціаторів створення "Собору" - письменник Микола Гриценко в бесіді з кореспондентом "Дня" сформулював завдання нового громадського об`єднання ще жорсткіше: "Українська інтелігенція завжди була змушена сидіти по закутках, їй було відведено найгірші кімнати, вона й сьогодні принижена безкультурною владою. А ми хочемо, щоб було місце, де й людина ствердила б себе і знала, що її слово почують. "Собор" - політично незаангажоване об`єднання, але воно повинне довести, що інтелігенція має значні внутрішні сили і здатна протистояти мафіозній владі".
Справді, ідея консолідувати сили, не отруєні бездуховністю, видається вельми прогресивною. Поява сумського "Собору", що вже сьогодні проводить активну видавничу діяльність, а найближчим часом планує організовувати у своєму приміщенні вернісажі, камерні концерти, презентації книжок, важлива насамперед як прикметний факт роздержавлення культури. Митець має відчувати себе вільним. "Собор" сповна надає йому цей шанс.
Выпуск газеты №:
№12, (1998)Section
День України