Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Нацбанк: сам собі закон

29 октября, 00:00

Якби підготований НБУ проект закону "Про Національний банк України" Верховна Рада не ухвалила в першому читанні, багато хто сприйняв би це нормально: такий документ вимагає ретельної підготовки. Чимало критики висловлювалося й з боку уряду. Й не без підстав.

Дійсно, в одній із статей автори проекту записали, що Національний банк підтримує політику уряду доти, доки вона не суперечить політиці стабільності грошей. З одного боку, питань немає: основна функція центрального банку - забезпечення стабільності грошової одиниці України і цінової стабільності. З іншого, - куди ж це годиться? "Тим самим Нацбанк законодавчо прагне закласти норму, згідно з котрою він трактуватиме, що відповідає стабільності грошей, а що не відповідає, й котра дає йому право не підтримувати політику уряду", - незадовго до розгляду проекту висловив свою точку зору "Дневі" міністр економіки Віктор Суслов. За його словами, дискусії на цю тему виникали в багатьох європейських країнах, наприклад, у Німеччині, але там здоровий глузд перемагав - той же Бундесбанк зобов'язаний підтримувати політику уряду.

Одна з найважливіших норм підготованого Нацбанком законопроекту - заборона на видачу прямих позик урядові з боку Національного банку.

Обіцяних дискусій, попри серйозність розглядуваного документу, у Верховній Раді майже не було. Трохи налякав Голова, заявивши, що ухвалення законопроекту в першому читанні є необхідністю, бо в супротивному випадкові розгляд закону може бути початий лише у вересні 1999 року. Одним з 48 депутатів, котрі голосували "проти" (на тлі 228 голосів "за"), була Наталя Вітренко, яка заявила, що проект закону "Про Національний банк України" не можна було ухвалювати в першому читанні, оскільки "він потребує серйозного доопрацювання зі зміною всієї концепції закону".

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать